HASŁO ROKU : „Na to, żeby być zdrowym, trzeba nauczyć się mądrze żyć”/Rene Dubom
Mili Goście, Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice,

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły,

Dzisiaj patrzę na Wasze uśmiechnięte twarze, widzę jak próbujecie jeszcze chwilkę ze sobą porozmawiać i cieszę się, że pomimo tak trudnego roku, w którym nauka stacjonarna w większości zastąpiona została zdalną, dbacie o relacje pomiędzy sobą.

Pozwólcie, że pomimo ostatniego dnia w szkole zacytuję fragment artykułu ze strony supebelfrzy.edu.pl  Napisane tam jest, że „Edukacja to relacja – to hasło warto wziąć sobie do serca. Tylko wtedy, gdy będziemy współtworzyć dobre relacje i atmosferę sprzyjającą rozwojowi całej społeczności szkolnej, edukacja będzie wspaniałą przygodą, a nie męczącym obowiązkiem”.

Rok szkolny 2020/2021 upłynął nam pod hasłem „Na to żeby być zdrowym trzeba nauczyć się mądrze żyć”. Te słowa mają szczególny wymiar w czasach pandemii, która pokrzyżowała nam część planów, ale i przyniosła rozwój naszych kompetencji informatycznych. Kiedy we wrześniu z lekkim niepokojem wspólnie stawialiśmy kroki na ścieżce zwanej edukacją nie wiedzieliśmy jaki będzie ten mijający czas. Okazało się, że dzięki współpracy i zrozumieniu pokonaliśmy napotkane trudności, mieliśmy okazję uczyć się od siebie nawzajem jednocześnie uczestnicząc online: w spotkaniach z fachowcami i z hobbystami, konkursach, akcjach charytatywnych i pomocowych tj. np. Szlachetna Paczka.

Szkoła, również ta zdalna, była nie tylko miejscem gdzie Wy Drodzy Uczniowie zdobywaliście wiedzę, ale również prezentowaliście swoje pasje i talenty, byliście asystentami nauczycieli przy prowadzeniu lekcji, nagrywaliście uroczystości klasowe by zaprezentować je rodzicom, dziadkom i rówieśnikom.

Wielu z Was odnosiło w tym roku znaczące sukcesy, niektórzy metodą małych kroczków przełamywali własne wewnętrzne bariery, byli i tacy, którzy z wielkim sercem pomagali innym. Dziękuję Wam Drodzy Uczniowie za Wasz wysiłek, Wasze sukcesy, Wasz uśmiech oraz za trudności, które mogliśmy pokonać razem stając się lepszymi ludźmi. Wielkie brawa, za to, że wspólnie z nami podołaliście trudom zdalnego nauczania. 

Kochani Ósmoklasiści, kończycie dzisiaj szkołę podstawową wyposażeni w wiedzę i umiejętności konieczne do dalszej edukacji i życia w XXI w. Życzę każdemu z Was, by dostał się do wymarzonej szkoły, by spełniły się Wasze marzenia, byście kierowali się mądrością i odwagą, podejmowali decyzje, z których będziecie zadowoleni. By każdy, kogo na swoje drodze spotkacie mógł powiedzieć o Was „To dobry, tolerancyjny człowiek, pełen zrozumienia dla innych, niosący pomoc, kochający syn/córka”.

Drodzy Nauczyciele, również Wam dziękuję za ogromny wysiłek, który włożyliście w swoją pracę po to, by każdy uczeń otrzymał wykształcenie na najwyższym poziomie. Nie było to zadaniem łatwym, wiem ile czasu prywatnego poświęciliście na dokształcanie, wprowadzenie angażujących uczniów metod pracy oraz interaktywnych pomocy dydaktycznych. Dziękuję za pomoc, dobre słowo, za wspólną troskę o bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne naszych uczniów, za wspieranie rodziców.

Drodzy Rodzice, Wam należą się szczególne słowa uznania za okazaną nam pomoc i życzliwość. Dziękuję, że dzieliliście się z nami swoimi spostrzeżeniami, wnosiliście pomysły, pomogliście w organizacji wielu przedsięwzięć, wspieraliście dzieci i nas nauczycieli. Dziękuję prezydium Rady Rodziców za stały kontakt, wymianę doświadczeń, wsparcie słowne i finansowe.

Kończąc, życzę całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu udanego i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Życzę Nam wszystkim dobrych relacji z innymi ludźmi, wzajemnej życzliwości, tolerancji i akceptacji, byśmy z uśmiechem witali każdy nadchodzący dzień. Dziękuję.

Dyrektor SP4 w LubaniuPodstrony (1): Archiwum