Akcja profilaktyczna ,,Narkotykom mówię NIE!"

opublikowane: 4 mar 2020, 00:27 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 4 mar 2020, 00:27 ]

Dnia 26 lutego 2020r. w naszej szkole kolejny raz przeprowadziliśmy akcję profilaktyczną pod hasłem ,,Narkotykom mówię NIE!". Udało nam się ją zorganizować we współpracy z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Wrocławia i Zgorzelca.

Funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego wraz z psem tropiącym –

6-letnim labradorem Arią w pierwszej części spotkania rozmawiali z uczniami na temat negatywnych skutków zażywania narkotyków i dopalaczy, postawy asertywności jako elementu obrony przed naciskiem otoczenia oraz osób i instytucji, w których można znaleźć pomoc. Funkcjonariusze również zapoznali uczniów z konsekwencjami prawnymi na wypadek posiadania i/lub zażywania substancji psychoaktywnych. W drugiej części spotkania uczniowie mogli obserwować pokaz pracy psa tropiącego. Aria dokonała przeszukania plecaków uczniów klas VII

i VIII pod kątem znalezienia substancji psychoaktywnych. Dodać należy, iż uczniowie dowiedzieli się o akcji w momencie wejścia psa tropiącego do klasy.

Na uwagę zasługuje również fakt, że w naszej szkole nie ma narkotyków i dopalaczy. Jest ona miejscem bezpiecznym dla uczniów i chcemy, aby tak pozostało. Uczniowie są świadomi zagrożeń wynikających z używek i wiedzą jak nie znaleźć się w pułapce uzależnienia.

Serdecznie dziękujemy Dolnośląskiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu za przeprowadzenie działań profilaktycznych w naszej placówce.


Comments