BohaterOn 2019r.

opublikowane: 7 paź 2019, 00:33 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 8 paź 2019, 01:11 ]
https://photos.app.goo.gl/VBJU3LVKQdonPmoe6
W tym roku również uczestniczyliśmy w jednej z największych polskich kampanii o tematyce historycznej !

Już po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do Akcji BohaterON.

BohaterOn - jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mającą na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im pocztówek, laurek i listów z życzeniami oraz podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego.

W ramach trzech edycji akcji, Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad pół miliona kartek i listów. Dzięki zaangażowaniu tysięcy nadawców pocztówek udało się połączyć pokolenia i sprawić nieoczekiwaną radość Adresatom korespondencji!

W tym roku w piątek (4.10.2019r.) na siódmej godzinie, w sali komputerowej, zebrali się chętni uczniowie naszej szkoły, by podzielić się dobrym słowem z żyjącymi Bohaterami walk o Warszawę w 1944r. Najpierw poznaliśmy biogramy wybranych osób, które znaleźliśmy się na stronach BohaterOn-u, a następnie każda osoba, na specjalnie przygotowanych kartach z logo naszej szkoły, napisała kilka słów do wybranego Powstańca.

Jest to inne spojrzenie na historię, historię która pochyla się nad każdym człowiekiem z osobna!!!

red. A. Franczak
Comments