CZY GEODETA I GEOLOG MAJĄ COŚ WSPÓLNEGO? – SPOTKANIE Z PANEM WIESŁAWEM KARCZEWSKIM

opublikowane: 9 mar 2020, 01:34 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 24 mar 2020, 09:40 ]
https://sites.google.com/site/sp4luban/kronika-szkolna-2019-2020/czygeodetaigeologmajacoswspolnegospotkaniezpanemwieslawemkarczewskim/111.jpg
Na zaproszenie 3b, która chciała uzyskać rzeczowe wsparcie w realizacji projektu „Mali detektywi na tropie geologicznych odkryć” , przybył do klasy Pan Wiesław Karczewski, który jest geodetą, ale z zamiłowania pasjonatem budowy Ziemi , kolekcjonerem skał i przepięknych minerałów. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się:

·         Jakie były dzieje Ziemi?

·         Jak powstawały góry?

·         Czym różni się skała od minerału?

·         Na skutek jakich procesów powstają minerały?

W tym dniu na zajęcia warsztatowe zaprosiliśmy również klasę 3 c, z którą zawsze poznajemy ciekawe rzeczy. Nasz gość w bardzo przyswajalny sposób tłumaczył tajemnice skał, ich strukturę i podział. Wskazywał gdzie występują i jak je badać. Pokazał nam swoją kolekcję. Połowa klasy pomagała przynieść te okazy z samochodu do naszej sali.  Niezły zbiór! Były to cuda i cudeńka. Świat skał jest bardzo bogaty. Trzeba mieć też wielkie zaparcie w zdobywaniu tak pięknych eksponatów. Nasz gość opowiedział nam również o zastosowaniu skał i minerałów w gospodarce. Porównywaliśmy dwie skały: bazalt i granit. Nauczyliśmy się wielu nowych pojęć geologicznych. Bardzo dziękujemy Panu Wiesławowi Karczewskiemu za pomoc w realizacji zadań projektowych i wspaniałe spotkanie. Tacy ludzie z pasją przekazują innym swój pozytywny nastrój , zarażają optymizmem i motywują do poszukiwań. Bardzo, bardzo dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików z zajęć:

·         https://www.magisto.com/int/album/video/MSpxU1hWHkEqeDgEDmEwCX1-?l=vsm&o=a&c=e

·         https://www.magisto.com/int/album/video/MSpxU1hWHkEqeDgEDmEwCX1-?l=vsm&o=a&c=e

red. Wioletta Bućko

Comments