Dzień Chłopaka klasy VI „b” i VI „e”

opublikowane: 3 paź 2019, 07:53 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 8 paź 2019, 00:33 ]
30 września bieżącego roku, czyli w Dniu Chłopaka, klasy VI „b” i VI „e” uczestniczyły w wycieczce do Multikina w Zgorzelcu. Punktualnie o godz. 8:00 zebraliśmy się przed szkołą, a około godziny 8:10 wyruszyliśmy z uśmiechami na twarzy w kierunku Restauracji KFC (znajdującej się również w Zgorzelcu). Dzień wrażeń mieliśmy bowiem zacząć od najważniejszego posiłku dnia, czyli od śniadania. Niestety pogoda nas nie rozpieszczała i zamiast tzw. „śniadania na trawie”, mieliśmy tylko „śniadanie w KFC”. Dodatkową porcją witamin były jednak jabłka, które otrzymaliśmy w restauracji jako dodatek bez limitu i każdy kto chciał porcję dodatkowych witamin, mógł z niej skorzystać do woli.

Następnym przystankiem była Galeria Plaza w Zgorzelcu i uczestnictwo w projekcji filmu pt. „Angry Birds 2”. Wcześniej jednak uczniowie mieli czas na zakupy, a w tym przede wszystkim czas na zakup popcornu oraz napojów do kina.

Film "Angry Birds 2" poucza o niezbadanych możliwościach dialogu i konieczności tłumienia niezdrowych emocji. Jest komedią o rywalizacji grupy kolorowych ptaszków ze świnkami, mieszkającymi na sąsiedniej wyspie, ale pod przykrywką zabawy i śmiechu, kryje się w filmie całkiem mądre przesłanie dla młodego pokolenia. "Angry Birds Film 2" to po prostu zaskakująco porządna familijna przygodówka z ambicjami.

Wycieczka była bardzo udana. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor i miłe wrażenia po obejrzanym filmie. Ponadto dziewczynki nie zapomniały o Dniu Chłopaka i starały się osłodzić go swoim kolegom z klasy nie tylko łakociami, prezencikami, ale również miłym słowem i uśmiechem.

red. A. Franczak