JAK SIĘ UCZĄ I POROZUMIEWAJĄ ZWIERZĘTA?

opublikowane: 15 paź 2019, 00:30 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 15 paź 2019, 02:21 ]
Klasa 3b i 3c w czwartek 10.10.2019 r. odwiedziła  Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach. Wzięliśmy udział w zajęciach, które podsumowały dwa tygodnie pracy w szkole. Wszyscy bardzo cieszyliśmy się z wyprawy. Muzeum mieści się w Zespole Pocysterskim, gdzie można podziwiać przepiękne  nowoodkryte barokowe freski . Najważniejsze podczas wycieczki było utrwalenie zdobytych wiadomości o zwierzętach. Mieliśmy okazję zobaczyć ptaki z naszego regionu jak i z całej Polski. Omówiliśmy życie zwierząt, żyjących w wodach i na bagnach. Słuchaliśmy odgłosów wybranych ptaków. Oglądaliśmy przepiękną wystawę grzybów i owadów. Bardzo podobały nam się kolorowe motyle. Za wzorowe zachowanie pracownik muzeum pozwolił nam zwiedzić jeszcze niedokończoną wystawę ssaków. Nasze Panie zachwyciły się starym gabinetem przyrodniczym ( tablica, stare ławki z kałamarzami, drewniane piórniki,  obsadki, stalówki, stare liczydło, gabloty z preparatami w formalinie, plansze, szkielet człowieka). Mieliśmy lekcję jak za dawnych lat. Nasze panie się rozczuliły i wspomnieniom nie było końca. Był też konkurs przyrodniczy. Wygrał Kacper Wajder–Kobyliński z 3c i Mikołaj Leszczyński z 3b. Wszyscy też zostaliśmy przygotowani do konkursu plastycznego „ Zwierzęta naszych rzek, stawów i jezior”. To była niesamowita przygoda i cudownie spędzony czas.

red. Wioletta Bućko, Beata Hanka i uczniowie klasy 3b i 3 c