Klasa 3b rozpoczęła realizację projektu Uniwersytetu Dzieci: „Muzyka. Do czego inspirują nas dźwięki?”

opublikowane: 10 paź 2019, 02:04 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 10 paź 2019, 05:03 ]
Już trzeci rok realizujemy różne projekty Fundacji Uniwersytetu Dzieci. Za realizację projektu „Inspiruję do nauki” otrzymaliśmy nagrodę laureata i byliśmy na wycieczce w Krakowie. W drugiej klasie pracowaliśmy nad projektem „Przyroda w klasie .

Ten rok szkolny będzie fascynującą podróżą po świecie dźwięków! Dzięki projektowi rozwiniemy w sobie potrzebę obcowania z muzyką oraz poczujemy przyjemność z jej aktywnego słuchania i tworzenia. Będziemy śpiewać, grać i tańczyć. Już trzeci rok gramy na fletach prostych. Zmierzymy się również z profesjonalnym wykonaniem utworów przy akompaniamencie orkiestry i chóru. Zrealizowaliśmy już pierwszy wstępny scenariusz na rozgrzewkę: Dlaczego strach jest nam potrzebny? Przy dźwiękach muzyki poważnej dowiedzieliśmy się, że „strach ma wielkie oczy”. Była to doskonała okazja do rozwijania naszej kreatywności oraz umiejętności rozpoznawania i wyrażania emocji. Dowiedzieliśmy się, że ignorowanie strachu może być ryzykowne, że strach jest naturalną reakcją chroniącą nas przed niebezpiecznymi sytuacjami. W czasie lekcji wzięliśmy udział w zabawach ruchowych i sprawdzaliśmy czego się boimy. Obejrzeliśmy film i tworzyliśmy prace plastyczne. Uwielbiamy zajęcia Uniwersytetu Dzieci. W naszych indeksach pojawiło się pierwsze zaliczenie.  Po realizacji scenariusza otrzymaliśmy pakiet filmów od  kompozytora, dyrygenta i aranżera - Adama Sztaby. Już czekamy na następne zajęcia.

red. Klasa 3b z wychowawcą Wiolettą Bućko