Laboratorium Matematyczne

opublikowane: 2 gru 2019, 10:14 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 2 gru 2019, 10:14 ]

Laboratorium Matematyczne to lekcje podsumowujące projekt „Jestem Mistrzem” ” dofinansowany w VI edycji Konkursu Grantowego "mPotęga" kwotą 8 tysięcy złotych.

https://photos.app.goo.gl/VZ22g6B8K632kkYu7
Dzięki tej dotacji chętni uczniowie z klas VII i VIII brali udział w warsztatach, rywalizowali w Turnieju Mistrzów i na koniec podzieli się ze swoimi rówieśnikami zdobytą wiedzą.

Laboratorium Matematyczne przybliżyło uczniom klas VII i VIII różne zagadnienia matematyczno – przyrodnicze za pomocą doświadczeń. Uczestnicy zajęć składali prostopadłościany z sześcianów jednostkowych, badali zależność między objętościami różnych brył przelewając wodę bryłami porównawczymi, sprawdzali doświadczalnie zależność między mililitrem a centymetrem sześciennym, badali zależności między polem i obwodem na geoplanach, wyznaczali wartość pi korzystając z suwmiarki, badali kąty w czworokątach geolegsem, mierzyli kąty dwuścienne kątomierzem przestrzennym, wyznaczali wysokość budynku szkoły wykorzystując klinometr, teodolit i koło z liniałem, wyznaczali miejsca i kierunki na mapie  za pomocą busoli.

Zajęciom przyglądali się nauczyciele i dyrekcja.  Zakupione w projekcie pomoce dydaktyczne jeszcze długo będą służyły uczniom podczas lekcji i zajęć dodatkowych.

Projekt zrealizowały

Julianna Matyjewicz i Elżbieta Soja

Zobacz przygotowania do Laboratorium

https://photos.app.goo.gl/7v3QcEDXhuZQ27qY7

Comments