Lekcje angielskiego z native speakerem

opublikowane: 9 gru 2019, 02:32 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 9 gru 2019, 03:13 ]
https://photos.app.goo.gl/q9VHUvugSN8qV3bN9
3 grudnia 2019 roku, we wtorek, na lekcję języka angielskiego przyjechał do nas native speaker, Pan Matthew Jones, z okolic Cambridge. Gdy wszyscy weszliśmy do sali, mieliśmy miny jak byśmy celebrytę zobaczyli. Gdy zaczęła się lekcja, pan Matthew przywitał nas i zaczął o sobie opowiadać. Oczywiście wszystko po angielsku. Niektórych słów nie rozumieliśmy, ale zawsze można było zapytać się pani Tereski.

Tematem przewodnim były: „British Christmas” czyli Brytyjskie Święta Bożego Narodzenia. Ale zanim przeszliśmy do tego tematu, było coś o panu Matthew. Jego ojciec jest z Londynu, a matka z Manchesteru. Dowiedzieliśmy się też, że bardzo mu się w Polsce podoba, choć jest tu dopiero 3 miesiące. O brytyjskich świętach dowiedzieliśmy się, że są 25 grudnia, że prezenty Brytyjczycy otwierają rano, że po życzeniach królowej Elżbiety II (emitowanych w telewizji o godz 16:00 – 4pm), rodziny grają w gry planszowe i robią wiele innych ciekawych rzeczy.

Na koniec, pan Mathew zrobił nam quizz „czy to Polska, czy brytyjska tradycja?”, później mogliśmy zadawać panu Matthew'owi pytania. Wszystkim nam się podobało i serdecznie dziękujemy za poświęcenie czasu dla nas.

 

Nadia Szydło, klasa VIb

Comments