Minął sierpień, minął wrzesień, znów październik i

opublikowane: 4 lis 2019, 12:07 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 4 lis 2019, 12:07 ]

rozpoczęły się kolejne zajęcia dofinansowane przez mBank w ramach  VI edycji Konkursu Grantowego "mPotęga". Tym razem zajęcia odbywają się pod hasłem „Jestem Mistrzem”.

 

  

To co ja mam robić? Naprawdę mogę robić, co chcę? – takie pytania pojawiły się tylko na początku zajęć. Teraz uczestnicy warsztatów planują swoją pracę, decydują, czy wykonują zadania sami, czy w zespole, kiedy i w jakim zakresie potrzebują wsparcia nauczyciela. Czasami wołają: nudzi mi się, chcę czegoś trudniejszego albo: zmęczyłem się, muszę się pobawić.

A pracują ciężko. Rozwiązują zadania z konkursów Naboj, Zdolny Ślązak, Wieża Babel, Żuraw, Kangur. Poznają nowe łamigłówki, jak mosty czy hitori. Znajdują ciekawostki w książkach zakupionych w ramach projektu – szyfry, kryptarytmy, złudzenia optyczne. Interesują się nowymi pomocami. Już ich nazwy wzbudzają zainteresowanie – teodolit, klinometr, geolegs.

Planują zajęcia, które w listopadzie przeprowadzą w klasach VII i VIII, a najbardziej czekają na Turniej  Mistrzów (sami wybrali termin, ułożyli regulamin) i atrakcyjne nagrody.

zajęcia dla klas VII i VIII prowadzą Julianna Matyjewicz i Elżbieta Soja

fotografie

Comments