Mobilna Gra Miejska pt. „Cena Nieśmiertelności”

opublikowane: 19 lis 2019, 00:46 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 19 lis 2019, 01:57 ]
W dniu dzisiejszym, tj. 18. 11.2019r. uczniowie klasy VI „e” oraz członkowie Klubu Historyka wraz z opiekunkami p. A. Franczak i p. M. Kamińską - Leśniak, byli pierwszymi uczestnikami lubańskiej gry miejskiej pt. „CENA NIEŚMIERTELNOŚCI”. Na premierę wybraliśmy się po czwartej godzinie lekcyjnej i dokładnie o godz. 12:00 na Rynku, przy wejściu do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, po zeskanowaniu specjalnego kodu, z werwą rozpoczęliśmy naszą edukacyjną zabawę.

Gra miejska okazała się współczesną wersją podchodów, spaceru tematycznego i szlaku zwiedzania o historii miasta Lubania, która zachęca do ruchu i stawia na mobilność wszystkich osób w grupie. Grając przemieszczaliśmy się bowiem po zaplanowanej trasie, poznając ciekawe miejsca i obiekty pojawiające się na drodze wytyczanej mapą w urządzeniach mobilnych typu telefony, smartfony, tablety itp.

Takie zwiedzanie, to dobry sposób na przyswajanie wiedzy i przeprowadzenie oryginalnej lekcji w terenie. Całość zadań dotyczyła zagadnień z dziejów naszego miasta, a idąc od punktu do punktu nie zauważyliśmy nawet padającego z nieba kapuśniaczku, który niestety, ale był jedynym minusem takiej formy poznawania naszego miasta w połowie listopada.

W trakcie rozgrywek bawiliśmy się i uczyliśmy zarazem, a poznawanie tajemnic Lubania w formie odpowiedzi na kolejne zagadki, nie tylko integrowało grupę, ale również zachęcało do współpracy i pozytywnej rywalizacji. Jako pierwsi uczestnicy w 100 % polecamy Lubańską Grę Mobilną, która może pozwolić każdemu, o dowolnej porze zwiedzać nasze miasto i za każdym razem na nowo odkrywać jego piękno!!!

red. A. Franczak
Comments