Noc w szkole...

opublikowane: 16 kwi 2020, 03:32 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 16 kwi 2020, 03:32 ]

Noc z piątku na sobotę (06.03 -07.03.2020r.) uczniowie klasy VI d i VI f spędzili w szkole.

Była to dobra okazja na wspólną zabawę, poznanie siebie oraz na integrację międzyklasową.

Nasze wspólne nocowanie rozpoczęliśmy od rozlokowania się na sali gimnastycznej oraz ustalenia zasad obowiązujących podczas nocy w szkole.

Po wspólnej kolacji przyszedł czas na zabawę połączoną z nauką – czyli escape room, który dotyczył omawianej niedawno lektury obowiązkowej „Hobbit czyli tam i z powrotem”. Zadania, pomimo przeczytanej lektury, sprawiły niektórym grupom ogromne trudności. Wskazówki, które informowały, gdzie można znaleźć kolejne zadanie, również okazały się nie lada wyzwaniem :)

Pomimo różnych napotykanych trudności, zadania zostały wykonane a na zwycięzców czekała słodka nagroda – niespodzianka. W dalszej części nocy uczniowie podzielili się na grupy i spędzali czas zgodnie ze swoimi zainteresowaniami – jedni oglądali filmy,  inni próbowali swoich sił w karaoke albo grali na sali gimnastycznej w „zbijaka”. Byli też tacy uczniowie, którzy chętnie zagrali w gry planszowe.

Od 1 w nocy był czas na wspólne rozmowy, słuchanie muzyki i przygotowanie do snu… Najwytrwalsi zasnęli około godziny 4 nad ranem :)

Około godziny 8.00 uczniowie, szczęśliwi i niestety mało wyspani, udali się do swoich domów.

Pomimo kilku niedogodności, uczniowie jak i opiekujący się nimi nauczyciele, bawi się bardzo dobrze. Takie wspólne spędzanie czasu jest to dobra okazja na poznanie siebie, swoich pasji i zainteresowań oraz zachowania w różnych sytuacjach. Na pewno spotkamy się na kolejnej takiej nocy:)