OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI 11.11.1918r.

opublikowane: 3 lis 2019, 23:40 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 3 lis 2019, 23:40 ]
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU W LUBANIU - OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI 11.11.1918r.

W PIĄTEK 8.11.2019r. UCZNIOWIE PRZYCHODZĄ W STROJACH GALOWYCH (MOŻLIWY AKCENT BIAŁO – CZERWONY). MUZYKA PATRIOTYCZNA NA PRZERWACH ( ODPOWIEDZIALNY p. J. MLECZAK)

8.00-8.45 - WARSZTATY PATRIOTYCZNE Z PODZIAŁEM NA KLASY I – IV ORAZ V- VIII, PRZEPROWADZONE PRZEZ NAUCZYCIELI, KTÓRZY MAJĄ W TYM CZASIE Z DANĄ KLASĄ LEKCJE:

- KLASY I – IV – NAUCZYCIELE WYKORZYSTUJĄ PRZYGOTOWANE MATERIAŁY W FORMIE KSERO, KTÓRE W CZWARTEK ( 7.11.2019r.) ZNAJDĄ SIĘ W POKOJU NAUCZYCIELSKIM ( krzyżówka, polskie symbole narodowe – karty pracy, konspekt lekcji historii do wykorzystania we fragmentach dla klas IV )

- KLASY V –VIII - NAUCZYCIELE WYKORZYSTUJĄ PRZYGOTOWANE MATERIAŁY W FORMIE KSERO, KTÓRE W CZWARTEK ( 7.11.2019r.) ZNAJDĄ SIĘ W POKOJU NAUCZYCIELSKIM ( konkurs wiedzy o Polsce = 62 pytania do pracy grupowej. Nauczyciele dzielą klasy na grupy 4-5 osobowe i po kolei czytają pytania, na które grupowo uczniowie odpowiadają zapisując je na kartce lub odpowiadając ustnie; do wyboru sprawdzanie odpowiedzi po każdym pytaniu lub po określonej czasowo liczbie pytań, w zależności od stanu wiedzy uczniów. Każdy nauczyciel indywidualnie pracuje z klasami i sam decyduje po którym pytaniu skończyć konkurs. Zwycięskie grupy otrzymają oceny bdb z historii, proszę o przekazanie nazwisk do nauczycieli historii)

Reszta lekcji zgodnie z planem!!!

Do każdego nauczyciela zostanie również wysłana informacja drogą elektroniczną, jak wyglądała polska droga do niepodległości w formie krótkiego streszczenia, do wykorzystania na tablicy multimedialnej.

DEKORACJA SZKOŁY W BARWY BIAŁO – CZERWONE.

8.11.2019r. UCZNIOWIE BĘDĄ RÓWNIEŻ SPRZEDAWALI NA PRZERWACH GALARETKI BIAŁO – CZERWONE, CO ZASISLI FUNDUSZ SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU.

Chętni nauczyciele mogą uczestniczyć w zajęciach o patriotyzmie w Bibliotece Szkolnej. „Pan Tadeusz” – skarbnica obyczajów i tradycji: Ekspozycja na temat „Pana Tadeusza” – wystawiona na korytarzu (parter), poniedziałek 4.11.2019r. (Biblioteka Szkolna).

11.11.2019r. - W ZWIĄZKU Z MIEJSKIMI OBCHODAMI NARODOWEGO DNIA NIEPODLEGŁOŚCI, ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO DOMU KULTURY NA ULICĘ T. KOŚCIUSZKI W LUBANIU (GODZ. 16.00), NA MONTAŻ SŁOWNO –MUZYCZNY Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI, PRZYGOTOWANY PRZEZ UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY – SP NR 4 ORAZ SP NR 2 W LUBANIU.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

PAMIĘTAJ, W TYM ROKU OBCHODZIMY 101 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI!!!