Prelekcja pana Piotra Kucznira pt. „II wojna światowa – mało znane fakty”

opublikowane: 1 paź 2019, 01:11 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 8 paź 2019, 02:47 ]
W dniu 26 września 2019 r. gościliśmy w naszej szkole znanego regionalistę, dziennikarza i pisarza o tematyce historycznej oraz działacza wielu stowarzyszeń promujących nasz region, pana Piotra Kucznira.

Z naszą szkołą pan Piotr Kucznir jest związany od kilku lat, gdyż wielokrotnie gościł w progach naszej szkoły, by zaciekawić młode pokolenia faktami historycznymi dotyczącymi naszej „Małej” i „Dużej” Ojczyzny. Tym razem tematem spotkania była „II wojna światowej - mało znane fakty”, a spotkanie odbyło się z okazji 80 –tej rocznicy wybuchu II wojny światowej i 80 -tej rocznicy agresji ZSRR na Polskę w 1939 roku.

Nasz prelegent przybliżył przybyłym na spotkanie miłośnikom historii naszej szkoły tło historyczne omawianego tematu i jak zawsze z wielką pasją, rzetelnością i dociekliwością omówił mało znane fakty historyczne z czasów początku II wojny światowej. Podczas spotkania uczniowie mieli również okazję poznać kulisy wybuchu II wojny światowej oraz rolę, jaką wyznaczono wówczas Polsce.

Uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem słuchali prelekcji , w której słowo mówione było wsparte materiałami audiowizualnymi ( filmy, obraz, dźwięk ) oraz starannie dobranym materiałem źródłowym.

Społeczność naszej szkoły pragnie wyrazić serdeczne podziękowania dla pana Piotra Kucznira, gdyż każde spotkanie prelekcyjne z Panem jest dla nas lekcją historii, która naprawdę na długo zapada w pamięć…

Red. A. Franczak