SPOTKANIE Z BOHATERAMI LEKTURY „ DZIECI Z BULLERBYN

opublikowane: 30 wrz 2019, 07:15 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 1 paź 2019, 04:59 ]
25 września 2019 r. uczniowie klasy II a, II c i III b wybrali się razem z wychowawcami na spektakl przygotowany przez aktorów Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia "Marzenia o Bullerbyn". Wspaniała muzyka oraz kolorowa i bajkowa scenografia zapewniła wiele wrażeń naszym uczniom. W spektaklu powieść Astrid Lindgren została dość wiernie odtworzona, jednak jedynie we fragmentach. W ten sposób uczniowie zostali zachęceni do przeczytania całej lektury. Był to spektakl pełen humoru i ciepła. Nie brakowało w nim śmiesznych scenek. Widać było, że przedstawienie bardzo spodobało się dzieciom a przede wszystkim treści zawarte w spektaklu miały uświadomić najmłodszym widzom, jak ważna w życiu jest przyjaźń i że należy o nią dbać każdego dnia.

red. Wioletta Bucko, Joanna Smaga , Katarzyna Wergieluk