SUKCES NASZEGO UCZNIA – MIŁOSZA JURGI Z KL. VIII c

opublikowane: 11 lis 2019, 23:25 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 11 lis 2019, 23:25 ]

Konkurs  pt. Polska Niepodległa” zorganizowany przez Polską Uniwersytecką Szkołę Kształcenia Indywidualnego w Krakowie.

W tym roku szkolnym po raz pierwszy przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Konkursu  pt. „Polska Nieodległa”, zorganizowanego przez Polską Uniwersytecką Szkołę Kształcenia Indywidualnego w Krakowie. Konkurs ten został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem Konkursu jest popularyzacja wiedzy o historii Polski, kształtowanie postaw patriotycznych i tożsamości narodowej u dzieci i młodzieży szkolnej. W sumie do konkursu zgłosiło się ponad 1000 osób z całej Polski, z podziałem na trzy kategorie wiekowe, w tym osiemnaście osób z naszej szkoły, biorących udział w kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych. Konkurs został podzielony na dwa etapy:

- pierwszy etap składał się z testu on – line, który uczniowie rozwiązywali 28 października br. o godz. 10.00, w szkolnej sali komputerowej i składał się on z 30 pytań testowych oraz jednego pytania otwartego. Wyniki zostały ogłoszone 5 listopada 2019 roku. I tutaj wielkie szczęście, ponieważ wśród dziesięciu finalistów I etapu znalazł się Miłosz Jurga z klasy VIII „c”. Tym samym Miłosz znalazł się w ścisłej czołówce osób z najrzetelniejszą wiedzą dotyczącą Narodowego Dnia Niepodległości w Polsce. Ogromne BRAWA!!!

- Każdy finalista wraz z opiekunem zostaje zaproszony na II etap Konkursu, który odbędzie się w Krakowie 5 grudnia 2019 r. Dodatkową atrakcją będzie wycieczka po Mieście Królów z przewodnikiem. W planie: zwiedzanie oraz obiad.

- Laureaci każdej kategorii Konkursu otrzymają nagrody rzeczowe o wartości:

• I miejsce – do 3 000 zł; II miejsce – do 2 000 zł; III miejsce – do 1 000 zł;

• Każdy laureat otrzyma dostęp do programu edukacyjnego na platformie e-learningowej USKI Polska.

Życzymy naszym UCZNIOM kolejnych sukcesów!!! A Miłoszowi powodzenia w Krakowie!!! Trzymamy kciuki!!!