Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

opublikowane: 22 paź 2019, 12:14 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 23 paź 2019, 04:20 ]

Tegoroczny Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbył się 4 października, a nasza szkoła tradycyjnie przyłączyła się do działań popularyzujących matematykę.

W tym dniu nauczycielki matematyki  Sylwia Kucharczyk i Elżbieta Soja zorganizowały egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Wyniki przedstawiają się następująco:

• klasa 5a – do egzaminu przystąpiło 22 uczniów – 100% uzyskało 9
  • klasa 6a – 23 egzaminowanych - 9 mistrzów
  • klasa 7a – 28 przepytanych – 16 znawców
  • klasa 7b – test przeszło 27 – z maksymalnym wynikiem 12
  • klasa 7c – sprawdzonych 23 – z sukcesem 10
  • klasa 8a – 23 egzaminowanych – 100% zdobyło 5
  • klasa 8c – 19 testowanych – 8 z sukcesem

Łącznie przeegzaminowano 165 uczniów, certyfikat (i piątkę z matematyki) zdobyło 69 uczniów.

Uczniowie starszych klas przeszli dodatkowy sprawdzian z rachunków na ułamkach zwykłych i dziesiętnych, a młodsi rozwiązywali łamigłówki sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia.

W związku z obchodami IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia DODN w Jeleniej Górze zorganizował zawody międzyszkolne dla uczniów klas piątych szkół podstawowych, w których liczy się szybkość i biegłość w pamięciowym opanowaniu tabliczki mnożenia do 100 – I Mistrzostwa DODN w Tabliczce Mnożenia.

I my tam byliśmy. Naszą społeczność reprezentowali chłopcy z klasy 5a: Filip Gadecki i Michał Dziedzic.

Michał okazał się mistrzem w Rundzie 10 × 10 – gdzie uczestnicy parami sprawdzali swoją znajomość tabliczki mnożenia za pomocą specjalnie przygotowanych kart.

Filip był bezkonkurencyjny w swojej grupie w rywalizacji w pracowni komputerowej, zawodnicy odpowiadali na pytania w quizie wykonanym w aplikacji Kahoot, tu ważna była nie tylko sprawność, ale i szybkość liczenia.

Kiedy czekaliśmy na zakończenie konkursu, chłopcy zainstalowali aplikację i sterowali robotem FOTON oraz rozwiązywali przygotowane zagadki matematyczne.

Otrzymali słodki poczęstunek i upominki.

Ostatecznie Filip zajął 7 miejsce na ok. 40 uczestników, a nasza szkoła uplasowała się w połowie stawki.

Chłopcom gratulujemy, życzymy wielu matematycznych sukcesów.

fotografie

red. E. Soja