Wielki sukces Miłosza Jurgi z kl. VIII „c”, ucznia SP 4 w Lubaniu!!!

opublikowane: 7 gru 2019, 11:36 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 7 gru 2019, 11:36 ]

Nasz Miłosz zajmuje trzecie miejsce
w Ogólnopolskim Konkursie
pt. „Polska Niepodległa”!!!

Data 5 grudnia to szczególny dzień, o którym zapewne pamiętają nie tylko miłośnicy historii Polski. Tego dnia przed 152 laty urodził się bowiem Józef Piłsudski…

Dla SP 4 w Lubaniu dzień 5 grudnia bieżącego roku jest jednak szczególnie szczęśliwy, gdyż  właśnie dzisiaj, nasz uczeń – Miłosz Jurga zajął trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie pt. „Polska Niepodległa”, walcząc w Krakowie z laureatami I etapu z podziałem na trzy kategorie wiekowe. Należy również nadmienić, że Miłosz był jedynym reprezentantem z całego województwa dolnośląskiego, który zakwalifikował się do ścisłego finału. W sumie do konkursu zgłosiło się ponad 1000 osób z całej Polski, ale do Krakowa, do rundy finałowej zakwalifikowało się po dziesięć osób z każdej grupy wiekowej.

Celem Konkursu była popularyzacja wiedzy o historii Polski, z naciskiem na informacje dotyczące Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz kształtowanie postaw patriotycznych i tożsamości narodowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Konkurs  został również objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Organizatorem konkursu była Polska Uniwersytecka Szkoła Kształcenia Indywidualnego w Krakowie, a finał odbył się w zabytkowych wnętrzach Hotelu Europejskiego w Krakowie w okolicach Rynku Głównego i Dworca.

Każdy laureat otrzymał bardzo wartościowe nagrody, a dodatkową atrakcją na zakończenie spotkania była wycieczka po Mieście Królów z przewodnikiem. Zwycięzcy otrzymali również dostęp do programu edukacyjnego na platformie e-learningowej USKI Polska. OGROMNE BRAWA DLA MIŁOSZA!!!

Dziękujemy również wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie!!!