Wigilia klasowa 6 b i e

opublikowane: 8 sty 2020, 02:19 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 10 sty 2020, 02:27 ]
https://photos.app.goo.gl/zkFYguFvpckJ8TGG6
Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia.”

Charles Dickens „Opoweść Wigilijna”

Święta Bożego Narodzenia to czas, który zazwyczaj spędzamy z rodziną, celebrujemy wspólne posiłki, śpiewamy kolędy i pastorałki, mamy więcej czasu, by ze sobą porozmawiać oraz cieszyć się obecnością krewnych i znajomych, których od dawna nie widzieliśmy. Okres przedświątecznych przygotowań to jednak czas pośpiechu i przygotowań, w którym staramy się przygotować potrawy i prezenty na święta. W ostatni piątek przed świętami klasy VIb i VIe gościły w restauracji „Babie Lato” w Kościelnikach gdzie uczniowie piekli, zdobili pierniki oraz śpiewali kolędy i pastorałki.

„Dnia 20.12.2019r. pojechaliśmy na wigilie klasową do Babiego Lata w Kościelnikach Górnych. Chociaż był to grudzień to słońce mocno świeciło w szyby . Na początku Pani Marta (właścicielka restsuracji) objaśniła nam co będziemy robić. Zeszliśmy na dół, i zajęliśmy miejsca przy stole. Panie kelnerki chodziły i rozlewały nam pyszny barszczyk. Po barszczyku mieliśmy okazję zjeść tak samo pyszne pierogi. Gdy wszyscy zjedliśmy i wypiliśmy, chwilkę odpoczęliśmy.

Pani zaprosiła nas na górę gdzie zostawiliśmy plecaki, każdy musiał mieć niebieską pelerynę. Potem wzięliśmy kartki z zadaniami i plakietki z imionami. Wszyscy poszli do stołów w których były poszczególne zadania: lukrowanie piernikowych serc , lukrowanie pierników , ozdoby z masy cukrowej , wycinanie pierników z ciasta i babeczki. Gdy zrobiło się zadanie podchodziło się do pani bądź pana którzy podpisywali kartki w rubryce z tym zadaniem. Każdy świetnie się bawił. Na koniec śpiewaliśmy kolędy. W trakcie śpiewu powstały dwie super grupy TEAM 6B i TEAM 6E. Były też występy solowe jak i grupowe.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tej wigilii. Dziękujemy wychowawcom obu klas i nauczycielom wspomagającym. Szczególne podziękowania kierujemy również pod adresem właścicieli restauracji „Babie Lato”.

Nadia Szydło kl.6B”


Comments