#ZdalnieTeżJestFajnie – spotkanie zza oceanu

opublikowane: 20 maj 2020, 22:29 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 21 maj 2020, 04:20 ]
https://photos.app.goo.gl/8T2DfXu9KvdJYR9n8
Klasa 3 b od początku pandemii spotyka się on-line. Widzimy się codziennie, rozmawiamy, uczymy się, śmiejemy, oglądamy filmy, prezentacje, wszystko tak jak w szkole. Brakuje nam  siebie, wycieczek, wspólnych działań w klasie. Tęsknimy za sobą. I choć dla wszystkich  to nowa sytuacja próbujemy znaleźć na nią jakiś sposób.

Dzisiaj mieliśmy niesamowite spotkanie z Panią Joanną Strózik, która pokochała zwierzęta żyjące w Australii i potrafi o nich wiele powiedzieć. Spotkaliśmy się na on-line. My tu w Polsce, a Pani Joasia w Australii. Tam była już prawie noc, a u nas poranek. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, baliśmy się, że łącza nie dopiszą, ale wyszło super. Pani Joasia poprowadziła przez Internet zajęcia o zwierzętach. Dowiedzieliśmy się, że Australia to prawdziwy kraj torbaczy. Doskonale przystosowały się do australijskich warunków. Oglądaliśmy zdjęcia: kangurów,  misiów koala i wombatów. Podziwialiśmy krajobrazy australijskie. To piękny kraj. Rozmawialiśmy o kangurach i o uśmiechniętych torbaczach kuoki. Poznaliśmy też charakterystyczne cechy z życia koali. To nadrzewny gatunek torbaczy, które żywią się liśćmi eukaliptusa. Pola pokazała nam certyfikat adopcji misia koali. Te zwierzęta przeżyły w tym roku wielką tragedię, bo w Australii płonęły lasy i wiele torbaczy ginęło w pożarach, a niektóre trafiały do szpitali.  Niezwykle ciekawe wiadomości usłyszeliśmy o wombatach. To też torbacze. Wombaty w przeciwieństwie do koali żyją na ziemi i żywią się trawą. Dowiedzieliśmy się, że wombaty robią kupy w kształcie kostek do gry. Jak one to robią? Uśmialiśmy się, bo  w klasie zostały postawione nawet  naukowe tezy. Niestety okazały się nie do końca prawdziwe, bo wombaty nie mają kwadratowych  pup. Było zabawnie.

Moglibyśmy słuchać długo opowieści Pani Joasi, ale nie wypadało nam Jej dłużej przetrzymywać, bo w Australii zapadała już noc. To była super zdalna lekcja przyrody.

zobacz film

red. Wioletta Bućko z klasą 3 b

Comments