Jubileusz 60-lecia naszej szkoły

opublikowane: 5 paź 2020, 04:13 przez SP 4 Lubań

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia istnienia. Z okazji okrągłych urodzin ,,czwórki" w szkole miały miejsce różnorodne działania upamiętniające ważne wydarzenia z życia placówki.

          Uroczystości przyświecało motto: ,,Przeżyte chwile nie giną. Nie wiemy nigdy, kiedy wypłyną z dalekiej przeszłości, by nałożyć się na to, co przeżywamy obecnie" (Larysa Mitzner). Dla podkreślenia wagi wydarzenia, naszym gorącym pragnieniem było powiązanie przeszłości z teraźniejszością, tak aby obchody stały się prawdziwym świętem wszystkich roczników, które tworzyły piękną historię szkoły. Jubileusz z jednej strony pozwala podsumować historię i działalność placówki, jak również jest okazją do spotkań uczniów, rodziców, byłych i obecnych pracowników oraz przyjaciół naszej szkoły.

          Dnia 25 września 2020 roku w klasach odczytano artykuł na temat historii szkoły. Następnie uczniowie oglądali film o ,,czwórce" oraz słuchali piosenki.
W czasie kiedy klasy pierwsze świętowały Pasowanie, klasy II i III wykonywały prace plastyczne tematycznie związane z imieniem szkoły, jubileuszem oraz życiem placówki w oczach uczniów. Uczniowie klasy 3a przygotowywali przez tydzień prezentację piosenki oraz uczestniczyli w nagraniu hymnu szkoły ,,Uśmiechnięty Order" z repertuaru Majki Jeżowskiej; nagranie wykonane było na potrzeby filmu
o naszej szkole i jubileuszu; soliści wykonali fragmenty piosenki. Młodzież z klas IV-VII układała słowa piosenki o naszej szkole, a następnie wykonała projekt znaczka na 60-lecie. Natomiast klasy VIII oprócz znaczków, tworzyły indywidualne lub klasowe wiersze o szkole.

          Wszystkie wypracowane przez uczniów działania przyczynią się do wykonania kalendarza na rok 2021 z uwzględnieniem słów wierszy, piosenek i najlepszych prac plastycznych uczniów. Dla umilenia pracy uczniom, podczas przerw
z radiowęzła ,,płynęła” wesoła muzyka.

          Cała społeczność szkoły mogła także obejrzeć wystawę kronik szkolnych oraz zdjęć z najważniejszych wydarzeń z życia szkoły na przestrzeni 60-lat. Na internetowej stronie szkoły zamieszczono dawne kroniki.

          W tym rok Święto Szkoły zostało połączone z Dniem Talentów, w ramach którego m.in. uczniowie klasy 6a obchodzili Dzień Kropki poświęcony propagowaniu, inspirowaniu i zachęcaniu dzieci do rozwijania swoich pasji
i zainteresowań. Lekcją dotyczącą rozwijania talentów uczniowie rozpoczęli cykl prezentacji poświęconych pasjom. Z entuzjazmem przedstawili swoim kolegom własne zainteresowania wykorzystując przy tym narzędzia i programy multimedialne.

Z kolei uczniowie klasy 4b w ramach pokazu talentów podziwiali grę na skrzypcach,  śpiew, triki wykonane z piłką oraz recytowanie wierszy. 

          Jubileusz istnienia będziemy świętować cały rok szkolny. Mamy w planach wydanie okolicznościowej gazetki szkolnej, przeprowadzenie licznych konkursów, posadzenie drzewa jubileuszowego czy organizację spotkań on-line z ludźmi z pasją.

          Nadmienić należy, iż całe wydarzenie nie byłoby w pełni zorganizowane gdyby nie wsparcie i pomoc ze strony władz z Urzędu Miasta Lubań, za co serdecznie dziękujemy. Cieszymy się, że nasze święto splotło się z 800-leciem Miasta Lubań
i wspólnie możemy przeżywać te radosne chwile.

          Mamy nadzieję, że kolejny jubileusz przeżyjemy w równie pięknej atmosferze z naszymi nieodzownymi emerytowanymi nauczycielami i sympatykami szkoły.

          Tymczasem zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której na bieżąco zamieszczane będą informacje z działań jubileuszowych.

         

         

Comments