Kącik literacki‎ > ‎

Dzień Dobrego Słowa

opublikowane: 14 wrz 2014, 12:37 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 17 wrz 2014, 09:06 ]

Witajcie, zapraszam  do przeczytania wspomnień z wyjątkowego  piątkowego poranka w naszej szkole, dzisiaj w formie pamiętnika oraz sprawozdania.

Polecam- Beata Baczyńska - Smyczek

12.09.2014

Kochany pamiętniczku!

Dzień 12 września 2014 r. był dniem szczególnym w naszej szkole ze względu na obchodzony Dzień Dobrego Słowa. Każdy kto wszedł rankiem  do szkoły został obdarzony motylkiem z dobrym słowem. Uczniowie tego dnia mieli na sobie jakiś element ubioru w kolorze żółtym, który symbolizuje dobre słowo. Niektórzy przekazywali motylki z rąk do rąk, dzięki temu motylki mogły latać. Bajkowe wróżki osładzały cukierkami uczniów za dobre słowo tego dnia. Od tego Dnia Dobrego Słowa będzie obchodzony każdego 13-tego dnia miesiąca.

Berenika Piaśnik kl.Vb

12.09.2014r.

Drogi pamiętniczku!

Dzisiaj w szkole obchodziliśmy Dzień Dobrego Słowa. Kolor żółty  i motyl jest symbolem tego dnia, dlatego wszyscy uczniowie byli ubrani w tę barwę, albo przypięli sobie motyle.

Dzieci z koła polonistycznego rozdawały motylki z dobrymi słowami. Nawet nasze panie dyrektor się przyłączyły, odziane w piękne suknie niczym wróżki nagradzały uczniów cukierkami za każde powiedziane miłe słowo. Każde dziecko usłyszało coś dobrego na swój temat.

To był najmilszy dzień w historii naszej szkoły. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci uczniów na długo.

Maja Piotrowicz kl. VIa

Sprawozdanie

12 września 2014r. w naszej szkole odbył się Dzień Dobrego Słowa. Akcja ma na celu nauczenie ludzi kulturalnej rozmowy, ale również jest to dobra okazja ,żeby powiedzieć bliskiej  osobie komplement.

" Dzień Dobrego Słowa" jest obchodzony 13 dnia każdego miesiąca, u nas w  szkole odbył się po raz pierwszy. Symbolami życzliwych słów jest kolor żółty i motylki, dlatego uczniowie i pracownicy naszej szkoły swój codzienny ubiór zaakcentowali kolorem żółtym lub przebrali się za motylki. Dzieci uczęszczające na zajęcia  koła polonistycznego razem z  panią Beatą Baczyńską- Smyczek były głównymi organizatorami tej akcji. Przy każdym wejściu do szkoły stały trzy osoby, na jedną grupę przypadał kosz z motylkami w środku. Na papierowych owadach znajdowały się karteczki z komplementem, dobrym słówkiem lub krótką, śmieszną anegdotką. Każdy uczeń, rodzic i nauczyciel losował motylka. Uczniowie przekazywali sobie "dobre słówka" ,dzięki czemu każdy rozpoczynał dzień uśmiechem.

Wspaniale, że dzieciom w naszej szkole spodobał się " Dzień Dobrego Słowa".

Martyna Mazur kl. 6a

Sprawozdanie

Dnia 12.09 roku 2014 w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu nr4 w Lubaniu odbył się Dzień Dobrego Słowa -dzień w którym uczniowie ubrali się w żółty kolor oraz przekazywali sobie motylki papierowe z dobrym słowem. Uczennice  z kółka polonistycznego stały przy wejściu do szkoły i rozdawały papierowe motylki. Uczniowie w ten dzień mogli ofiarować sobie dobre słowa, wymieniając się wzajemnie motylkami. Nauczyciele także mieli przyczepione kolorowe motylki i nawet niektórzy byli ubrani na żółto. Pani Dyrektor i Wicedyrektor były przebrane za motyle i chodziły z klasy do klasy z koszykiem pełnym cukierków, częstowały nimi uczniów. W sekretariacie także stał kosz z cukierkami. Motylki fruwały po całej szkole. Do mnie przyleciał z napisem : "Cenię Twoje poczucie humoru!". Szkoła wyglądała jak pole żółtych kaczeńców. Wszyscy byli radośni i uśmiechnięci, mówili sobie miłe słowa. Cieszymy się, że mamy w szkole takie święto!

Kaja Kosmalska kl. IV c