Kącik literacki‎ > ‎

Ferie 2013 już za nami

opublikowane: 25 lut 2013, 07:31 przez SP 4 Lubań
Ferie 2013 już za nami, pozostały jak zawsze wspomnienia…
W szkole uczymy się je pielęgnować… na przykład w postaci różnych form pisemnych.
Szóstoklasiści redagowali opowiadania, a czwartoklasiści listy prywatne. Przeczytajcie te bardzo dobre kompozycyjnie.

Polecam- Beata Baczyńska- Smyczek

W czasie ferii nie wyjeżdżałam na dłuższy czas, ale próbowałam spędzić czas wolny jak najciekawiej- jeździłam na sankach, wychodziłam z koleżankami do miasta, na basen i do kręgielni.
        Pewnego dnia znajomi moich rodziców zadzwonili do nas z propozycją wyjazdu na narty biegowe do Jakuszyc. Uznaliśmy, że jest to świetny pomysł, więc się zgodziliśmy. Niestety mój tato nie mógł jechać na biegówki, ponieważ musiał iść do pracy. Na wyprawę umówiliśmy się nazajutrz na godzinę 9:00.   Zgodnie z umową wyjechaliśmy spakowani o  wyznaczonej godzinie. Bardzo się ucieszyłam, ponieważ okazało się, że jechał z nami syn pani Ewy i pana Pawła, mój kolega- Tomek. Dojechaliśmy szczęśliwie do Jakuszyc o 11:00. Następnie udaliśmy się do wypożyczalni po biegówki. Już na początku było śmiesznie, ponieważ kilka metrów od startu wszyscy wywróciliśmy się. Przez całą drogę ja i Tomek biegliśmy pierwsi. W trakcie drogi zachwycaliśmy się pięknymi widokami. Najbardziej podobały mi się drzewa pokryte śniegiem mieniącym się w słońcu. O godzinie 12:00 dotarliśmy do schroniska Orle, tam zrobiliśmy sobie postój. W schronisku miło spędziliśmy czas, poopowiadaliśmy sobie kilka anegdot, odpoczęliśmy i wypiliśmy gorącą herbatę. Nie mogło zabraknąć pączków, ponieważ był Tłusty Czwartek. Ze schroniska wyruszyliśmy o 12:30. Oczywiście przez całą drogę prowadziliśmy z Tomkiem. Trasa minęła nam wesoło, ponieważ po drodze  zaliczyliśmy kilka wywrotek. Szczęśliwie do mety dobiegliśmy o 14:00. Po oddaniu biegówek do wypożyczalni, pojechaliśmy do restauracji" Pizza Hut". Pizza była pyszna! Najedzeni i zadowoleni wyjechaliśmy  do Lubania. Podróż minęła nam wspaniale!
           Położyłam się do łóżka wyczerpana, ale zadowolona. To był wyjątkowy dzień! Nigdy go nie zapomnę!!! :)

Opowiadanie twórcze -Magdalena Hutnik kl. 6c

Michałowice,05.02.2013r.

Drogi Dawidzie!

Przebywam teraz na zimowisku w Michałowicach, jest wspaniale.

Mamy słoneczną pogodę. Jeździmy na nartach zjazdowych, a także na biegówkach. Dziś jedziemy na łyżwy , a potem do teatru. Jutro rano po śniadaniu będziemy lepić bardzo dużego bałwana, po obiedzie idziemy na spacer do Szklarskiej Poręby, przy okazji pójdziemy  szlakiem prowadzącym do  wodospadu Kamieńczyk.

Jak przyjdę do szkoły, to opowiem Ci więcej.

Pozdrawiam Martyna

List prywatny – Martyna Halczuk kl. IVa