Kącik literacki‎ > ‎

Kartka z pamiętnika - spotkanie z Burmistrzem Lubania

opublikowane: 22 maj 2012, 12:56 przez SP 4 Lubań

Uczestnicy  szkolnego projektu „Jesteśmy blisko siebie” w ramach edukacji regionalnej odwiedzili  w kwietniu  Burmistrza naszego miasta  pana Arkadiusza Słowińskiego, o swoich  wrażeniach napisała w formie kartki z pamiętnika Wasza koleżanka z kl. Va Nikola Sierczyńska.

 Przeczytajcie, zapraszamy

 Opiekunki wycieczki:

Elwira Wojtusik i Beata Baczyńska- Smyczek

 

Lubań, 2012.05.08

Drogi Pamiętniku !

 
            Dzisiejszy dzień był ekscytujący!!! Nie uwierzysz z kim mieliśmy przyjemność porozmawiać! Sam Pan Burmistrz Miasta – Arkadiusz Słowiński gościł nas  w Sali Rajców Miejskich. W podniosłej atmosferze zasiedliśmy przy okrągłym stole, tak, jak w prawdziwym sejmie! Pan Burmistrz przeprowadził wykład na temat zasad funkcjonowania Rady Miasta i lokalnego samorządu. To była naprawdę fascynująca rozmowa! Nasz „wykładowca” został niemal zasypany tuzinem nurtujących nas pytań. Kierowało nami niezwykłe pożądanie wiedzy na temat naszego miasta i jego działania. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, pomimo że niektóre z nich wydawały się nam zawiłe, w ustach Burmistrza nabierały sensu i nowego wymiaru. Wszystko stało się jasne. Nie wierzysz? Tak, tak! Wiemy już, że Rada Miasta ma dwudziestu jeden członków i jest to organ stanowiący i  kontrolny w mieście, ma wpływ na sprawy publiczne o znaczeniu lokalnym.

Po zakończeniu rozmowy czekała nas niespodzianka, a było to zwiedzanie odnowionego Ratusza wraz z przewodnikiem. Dzięki renowacji tej budowli wzrosła atrakcyjność turystyczna Lubania.

          Okazało się, że ten Ratusz jest jednym z najcenniejszych renesansowych budowli Dolnego Śląska!. Emocje były nie do opisania!!! Z samej góry roztaczał się widok na całe miasto! Tak! Dobrze mówię!!! Na całe miasto!

       Wprawdzie Lubań nie jest dużym miastem, lecz cała panorama jest przepiękna! W oddali rozciągał się majestatyczny las, a tuż przed nim budynki mieszkalne. Muszę przyznać, że doskwierał mi lęk wysokości, podobnie jak moim koleżankom. Pomimo strachu nie żałuję, że  weszłam na tak wysoko położony punkt, jestem dumna, że przezwyciężyłam swój lęk. Wydaje mi się, że pokonywanie swoich słabości jest w życiu potrzebną umiejętnością, gdyż kształtujemy w ten sposób swój charakter . Tak! Jestem tego pewna! Ach! Jak bardzo chciałabym, żebyśmy częściej chodzili na takie wycieczki! To byłoby czymś wspaniałym! Na samą myśl, przechodzi mnie dreszcz podniecenia! Uważam, że to godny uwagi pomysł, gdyż młodzież coraz mniej czasu spędza na wolnym powietrzu. W większości przypadków nie wykazują oni dobrowolnie inicjatywy wyjścia na świeże powietrze. Czasem się zdarza, że nie odstępują na krok swojego komputera bądź telewizora.  Ależ się rozgadałam!!!

            Na koniec dodam, że był to bardzo udany dzień! Jako nieliczni zwiedzaliśmy Ratusz Miejski, rozmawialiśmy z samym Burmistrzem i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji! Teraz niecierpliwie będę wyczekiwała kolejnej, tak niezwykłej przygody!

 

Do usłyszenia!

Nikola Sierczyńska

Comments