Kącik literacki‎ > ‎

Listy z wakacji

opublikowane: 24 paź 2013, 10:19 przez SP 4 Lubań

Witajcie,

Choć już drugi miesiąc chodzimy do szkoły, a  w sercach wciąż  mamy wakacyjne wspomnienia…

Przeczytajcie wzorowe listy z wakacji zredagowane podczas jednej z lekcji j. polskiego  przez uczennice  klasy Va:  Hannę Rucińską oraz Martynę Mazur.

Polecam – Beata Baczyńska- Smyczek

Kaszuby, 09.07.2013 r.

Droga Zuziu!

Postanowiłam do Ciebie napisać list z wakacji, żeby zrobić Ci
niespodziankę.
     Mieszkam w bardzo przytulnym domku z Kubą, Dżodżem, Edytą, Maćkiem,
Marylą, Antkiem, Iwoną i Robertem. Obok nas mieszkają nowo poznani
Maciek (Maciejka) i Błażej (Bakłażanek) oraz ich rodzice. Od nich zawsze
dostajemy swojski ser, mleko, chleb i jajka na śniadanie. Codziennie
jeździmy na rowerach i kąpiemy się w jeziorze. Dziś  w południe spędziliśmy czas nad wodą, tam skakaliśmy z pomostu do jeziora, ku uciesze dzieci  nawet rodzice skakali !

Wczoraj wybraliśmy się do lasu  na jagody, po powrocie Edyta i Iwona zrobiły najpyszniejsze naleśniki jakie jadłam  w życiu, zjadłam aż cztery!
     Nie mogę się doczekać, kiedy się z Tobą spotkam.
                                                             Całuję,
                                                             Hanka!

Łazy, 20.08.2013

Witaj Marcelino!

Postanowiłam napisać do Ciebie list z kolonii. Mieszkamy w pięknym ośrodku "Bryza".  W piątek rano dojechaliśmy na miejsce ( do wyżej wymienionego ośrodka) i już godzinę później wygrzewaliśmy się na słonecznej plaży. W czasie podróży poznałam nową koleżankę Jessicę, połączyła nas pasja do podróżowania. Mój kolega  Kuba Dados chciał się popisać i odbił swoją twarz w piasku. To było bardzo zabawne! Dzisiaj wieczorem mamy pierwszą dyskotekę i już nie mogę się doczekać. Pomimo, że dobrze się tu czuję, żałuję, że nie ma Cię tu ze mną.  Nie mogę się doczekać spotkania z Tobą i mam nadzieję, że (tak jak obiecałaś) pójdziemy razem na basen.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Martyna