Kącik literacki‎ > ‎

Moja kraina

opublikowane: 9 paź 2014, 09:03 przez SP 4 Lubań

Witajcie,

W klasie Via kilka dni temu  uczniowie rozpisywali się w dowolnej formie  o tym ,jak wygląda ich wymarzona kraina… Oto wybrane prace..

Poczytajcie- polecam Beata Baczyńska – Smyczek

"Moja szczęśliwa kraina"

Tutaj zawsze świeci słońce, kwiaty są pachnące.
Nigdy nie ma sprzeczek,
w ciastach jest pełno porzeczek.
Dzieci się nie kłócą,
ubrania się nie brudzą.
Jest pełno tolerancji,
niezależnie od karnacji.
Na obiad zupa pomidorowa,
moja ulubiona! Mmm... A jaka zdrowa!
Trawa jest zielona,
żadna dziewczynka nie jest chora,
a każda mama zadowolona.
Na kolację zawsze budyń,
bawię się bez przerwy z kotem rudym.
Każdy chłopiec jest wesoły,
a na niebie widać pszczoły.

Hanna Ruścińska, kl. VI "a"

„Moja kraina”

Mam swoje wymarzone miejsce. To bardzo szczęśliwa kraina. Jej mieszkańcy są zawsze uśmiechnięci . Nie ma w niej przemocy. Jest tam wesoło i kolorowo. Podzielona jest na cztery piękne miejsca.

Pierwsza to Lizakowy Las. Zamiast drzew rosną tam witaminowe lizaki. Mieszkańcy udają się każdego dnia do tej krainy, by delektować się ich smakiem. Witaminy bowiem zapobiegają chorobom.

Po przeciwnej stronie leży Kraina Lodowych Słodkich Gór. Jest to pokarm dla mieszkańców. Można je lizać do woli.

Kolejne miejsce to Czekoladowe Jezioro. Mieszkają w nim wesołe humorki. Kto jest smutny, udaje się  tam, by poprawić sobie humor.

Ostatnia kraina to Kraina Dobroci. Najważniejsze  są w niej wielkie czerwone serca.

Centrum tej krainy to wielkie miasto. Domy mają kształty owoców. Są duże i piękne. Wokół nich rosną kolorowe kwiaty i różne drzewa. Na niebie zawsze świeci Słońce.

Myślę, że pobyt w takiej krainie sprawiłby każdemu wiele radości.

Jakub Nnoli kl. VIa