Kącik literacki‎ > ‎

Moje zwierzątko i ja

opublikowane: 3 paź 2012, 08:50 przez SP 4 Lubań

Witam w Nowym Roku Szkolnym i z przyjemnością prezentuję pierwszą pracę ,  tym razem czwartoklasistki- Karoliny Kabaty. Wszyscy uczniowie klas czwartych  kształcili umiejętność  redagowania opowiadania z  zachowaniem poprawnej formy, pamiętając o akapitach i trójdzielnej  kompozycji .Karolina zredagowała na lekcji poprawne kompozycyjnie opowiadanie, w którym da się wyczuć  zamiłowanie  autorki do  zwierząt, a ostatnie zdanie sprawiło , że właśnie tę pracę postanowiłam wyróżnić! Przeczytajcie!

Z pozdrowieniami ,

Wasza polonistka – Beata Baczyńska-Smyczek

„Moje zwierzątko i ja”

Kiedyś w pewnym domu dziewczynka o imieniu Karolina bardzo chciała mieć małego kotka.

Zostało tylko pięć dni do jej urodzin. Dziewczynka błagała rodziców o kota. Karolina była bardzo grzeczna, więc po długiej dyskusji rodzice kupili jej kota na urodziny. Kotek był szary w czarne prążki, zatem nazwano ją Kicia. Karolina przygotowała dla kota posłanie. Dziewczynka polubiła swojego kota, uwielbiała się z nim codziennie bawić, lecz kiedy pierwszy raz wzięła go na spacer, kot się wyrwał i uciekł. Wezwała rodziców i przyjaciół, którzy pomogli jej szukać uciekiniera.

Okazało się, że  Kicia utknęła w dziurze. Rodzice wyciągnęli kotka i oddali właścicielce. Karolina bardzo ucieszyła się, że znalazła swojego kota, przytuliła go, a  ten słodko zamruczał.