Kącik literacki‎ > ‎

Opis mamy

opublikowane: 13 sty 2014, 09:53 przez SP 4 Lubań

Witajcie,

Uczniowie kl. 6c debiutują dziś  w naszym szkolnym kąciku literackim, proszę przyjmijcie ich prace ciepło ! Prezentuję Wam  opisy postaci,  są szczególne ,bo  bohaterki to mamy autorów prac .

Polecam- Beata Baczyńska – Smyczek

Moja mama

Trudno byłoby nie zauważyć mojej mamy Edytki, bo jej twarz jest pełna dobra i miłości. Włosy ma piękne, lekko kręcone i rozświetla je kolor o nazwie jasny blond. Jej  oczy są niebieskie, a podkreślają je brwi o delikatnym  łuku. Nos ma mały i zgrabny. Szyja jest dosyć kształtna, a usta pełne. Moja mama jest dosyć niska. Ma czterdzieści lat, ale wygląda dużo młodziej. Jest bardzo kształtną kobietą.

Każdy polubiłby moją mamę za jej delikatność, dobroć i dyskrecję  oraz za to, że jest bardzo czuła i gdy ktoś jest smutny ona go przytuli. Można jej powierzyć każdy sekret. Cenię w niej spokój i łagodność, bo nigdy się nie denerwuje.

Jest po prostu najlepszą mamą na świecie!

Klaudiusz Lejko kl. 6c

Moja mama

Kiedy wyjeżdżam na kolonię, lub kiedy znajduję się długo poza domem, tęsknię za rodzicami, więc  usiłuję sobie przypomnieć moją mamę i wyobrazić, że jest obok mnie. Szczególnie lubię ją, kiedy się uśmiecha, wtedy jej wąskie wargi krzywią się ku piegowatym policzkom, a niebieskie duże oczy rozjaśniają się. Ma sylwetkę średniej tuszy i około 165 cm wzrostu.

Nad oczami z długimi rzęsami znajdują się wygięte w łagodny łuk brwi. Ma krótkie blond włosy, sięgające do połowy chudej szyi. Gdy idzie do pracy, zwykle ubiera eleganckie sukienki, w raczej stonowanych kolorach. Moja mama jest emocjonalną i czułą osobą, codziennie nawet po kilka razy mnie przytula. Jest dla mnie łaskawa, gdy odwołuje mi karę.

Zachowuje się naturalnie, wiem, że czuje się za mnie bardzo odpowiedzialna! Czasem jest nadopiekuńcza. Brak jej cierpliwości, gdy wracam wieczorem do domu, albo się spóźniam na ustaloną godzinę, ale zawsze mi wybacza, ponieważ inaczej męczyłoby ją sumienie.

Zauważyłam, że jest odważna i śmiała, kiedy ja się wstydzę kogo o coś zapytać, ona natychmiast robi to, jakby chciała mi pokazać, że nie mam się czego bać. Nie jest niestety ufna, ponieważ czasem mi nie wierzy... ale to nic i tak strasznie ją kocham !

Anna Koniecko kl. 6c

Moja mama

Chciałabym scharakteryzować moją kochaną mamę Ewę ! Moja mama ma bardzo charakterystyczną i  okrągłą twarz .Posiada  niebieskie , duże i ładne oczy. Jej usta są małe i malowane często w odcieniach czerwieni. Włosy opadają jej do ramion i zazwyczaj są rozpuszczone . Wzrostu jest średniego. Moja mama zawsze ubiera się elegancko .

Jej charakter jest bardzo ciekawy , odznacza się ogromną gościnnością , zawsze  kiedy odwiedzają naszą rodzinę goście w domu jest bardzo czysto , a na stole pojawia się dobre jedzenie ! Niestety jak większość ludzi moja mama jest bardzo niecierpliwa , zawsze mnie pogania. Natomiast bardzo piękną cechą mojej mamy jest dobroć , zawsze jest dla mnie dobra. Drugą jej mniej pozytywną cechą jest krzykliwość , dość  często na mnie krzyczy , gdy ją denerwuję !

Jej gościnność idealnie komponuje się z jej perfekcyjnością ! Zawsze w domu jest wszystko perfekcyjnie wysprzątane i ugotowane i sama zawsze jest idealnie wyszykowana do wyjścia ! Uwielbiam przygotowane przez moją mamę kotleciki schabowe, które są przepyszne !

Ulubiony typ książki i filmu mojej mamy to komedia romantyczna. Bardzo kocham moją mamę za to jaka jest !

Kamila Szczęch kl.6c

Moja mama

Rozpoznałbym moją mamę w tłumie, ponieważ jest blondynką i ma szczupłą twarz.

Oczy mojej mamy są niebieskie a czoło gładkie. Jej brwi są cienkie, lecz nos mały. Moja mama ma wargi cienkie, ale brodę zaokrągloną, która pięknie komponuje z krótką szyją. Wiek mojej mamy to 34lata. Wyprostowana sylwetka świetnie podkreśla jej ubrania, uwielbia nosić  czarne spodnie oraz delikatne bluzki z długim rękawem.

Moja mama jest emocjonalna i czuła. Gdy sprząta mój pokój jest mi pomocna. Kiedy odkurzę salon, jest mi wdzięczna. Zauważyłem, że gdy przychodzą moi koledzy lub goście, jest bardzo serdeczna.

Bardzo kocham moją mamę i chcę, żeby żyła wiecznie. Cieszy mnie to, że ma takie piękne cechy.

Samuel  Podczasik kl. 6c