Kącik literacki‎ > ‎

Oz Wielki i Potężny

opublikowane: 2 kwi 2013, 10:46 przez SP 4 Lubań

Witajcie,

 Klasy VIa i VIc odwiedziły Multikino w Zgorzelcu, przeczytajcie jak ciekawie swoimi wrażeniami podzieliły się dobrze znane Wam już uczennice: z klasy VIa Nikola Sierczyńska, a z klasy VIc Kornelia Minkiewicz.  Podczas czytania warto zwrócić uwagę , jak skrzętnie wykorzystują poznane niedawno na lekcjach j. polskiego cechy recenzji.

                                                                                   Polecam Beata Baczyńska – Smyczek

 

Dnia 18 marca moja klasa oraz klasa 6a wybrały się na wycieczkę do Multikina w Zgorzelcu , by obejrzeć  film pt.: „Oz Wielki i Potężny”.  Widzieliśmy film fantasy stworzony na podstawie książki Frank ‘a Bauma „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Opowiada o przygodach lekkodusznego magika cyrkowego Oscara Diggsa, który podczas wichury zostaje przeniesiony ze swojego miasta do wielkiej krainy Oz, gdzie spotyka trzy różne czarodziejki. Niby sława i bogactwo leżą ku jego stóp, lecz czeka go pewne wyzwanie... Jesteście ciekawi jaką potoczą się losy głównego bohatera?

Zachęcam wszystkich do obejrzenia filmu, gdyż świetna gra aktorska i efekty 3D nadają filmowi baśniowy nastrój.  Wydarzenia z ekranu pokazały nam, że każdy ma w sobie dobroć , tylko trzeba umieć  ją  w sobie odnaleźć.

 Dzięki wizycie w kinie  przypomnieliśmy sobie widomości związane z filmem i cechami baśni. Każdy uczeń na pewno wyniósł coś z tego wyjazdu, we mnie pozostała myśl, że musimy częściej jeździć do teatrów, kin, oper i innych  miejsc promujących kulturę, ponieważ nie każdy jeszcze  wie, co to znaczy zachowywać się kulturalnie…

 Kornelia Minkiewicz kl. VIc 6c

           

  

21.03.2013r.

Drogi Pamiętniku!

             Gdzie ta wiosna? Co prawda  kalendarzowa  już jest, ale śnieg nadal za oknami. Mam nadzieję, że przyjdzie upragniona fala ”upałów” i słońce zimę przegoni.

    Oj, odeszłam od tematu. Jestem bardzo wesoła. Dlaczego? Z chęcią Ci opowiem o j radości mego stanu umysłu i duszy. Nasza poniedziałkowa wycieczka! To ona jest tego powodem. Na same wspomnienie o niej na mej twarzy promienieje szczery uśmiech.  Zacznę opowiadać Ci od początku...

            Razem z kolegami z klasy VI „a” oraz VI „c” i oczywiście z opiekunami pojechaliśmy do Multikina w  Zgorzelcu, by obejrzeć film pt.: „Oz  Wielki i Potężny”. Oz był to cyrkowy magik o wątpliwej moralności, przeniesiony przez burzę z Kansas do Krainy Oz. Wydawało mu się, że jest najbardziej szczęśliwym człowiekiem na świecie. Na początku filmu podzielałam jego radość, ale jak później się okazało, nie wygrał on losu na loterii... Myślał, że będzie bogaty nie wysilając się wcale. Mylił się. Poznał trzy piękne i tajemnicze czarownice.  Czarnoksiężnik musiał wykazać się hartem ducha i bacznie nastawić czoło problemom  bajecznej krainy Oz. Od samego początku dzięki pomocy jednej z wróżek wierzył, że mu się uda. Siłę mięśni pokonał inteligencją. Wraz z pomocą innych mieszkańców Oz udało mu się pokonać zło. W tym momencie stał się lepszym człowiekiem. Zrozumiał co w życiu jest tak naprawdę ważne, a co już mniej. Morał z tego filmu jest taki, że warto się uczyć. Człowiek inteligentny zawsze będzie przodował nad człowiekiem silnym...

     Sądzę, że to bardzo dobry i interesujący film. Po obejrzeniu seansu nadszedł czas na posiłek w McDonalds. Tak, tak! Wiem doskonale, że to niezdrowe jedzenie. Ale cóż poradzić. Raz na jakiś czas, od czasu do czasu, można sobie pozwolić na coś takiego. W końcu wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Czasem pokusa jest zbyt silna. Jedna myśl mnie pociesza...Zasadą zdrowego odżywiania jest jedzenie zdrowych potraw, ale zasady są po to, aby je łamać. No dobrze – to żart! Jednak nigdy nie można przekroczyć tej cienkiej granicy. Czasem jeden mały krok może przelać czarę goryczy i będzie już wtedy za późno. We wszystkim trzeba mieć umiar... Po posiłku wszyscy uradowani wróciliśmy do Lubania.

            Jak skończył się ten dzień? Uważam, że był udany. Nadal przypominam sobie ulubione sytuacje i sceny z filmu oraz ogólnie całej wycieczki. Mam cichą nadzieję, że niedługo ją powtórzymy. Do zobaczenia wkrótce!

Nikola Sierczyńska kl. VIa

Comments