Kącik literacki‎ > ‎

Recenzja książki ,,Czarnoksiężnik z Północy”

opublikowane: 8 kwi 2013, 12:59 przez SP 4 Lubań
Witajcie, 

w marcu szóstoklasiści na lekcjach języka polskiego poznawali cechy recenzji, przeczytajcie jak sprawnie z nawą formą literacką poradził sobie uczeń klasyVIC Jarosław Bernacki. Jarek to wierny czytelnik literatury fantasy i miłośnik Wiedźmina. Wnikliwy odbiorca już w pierwszych słowach jego refleksji zauważy w Nim znawcę tematu....

Polecam - Beata Baczyńska - Smyczek

Recenzja książki ,,Czarnoksiężnik z Północy” 


Ostatnio przeczytałem książkę z gatunku fantasy Johna Flanagana pod tytułem ,,Czarnoksiężnik z Północy” i muszę przyznać, że się nie zawiodłem. Jest to piąty tom serii ,,Zwiadowcy” i szczerze mam nadzieję, że nie ostatni.

Książka ta jest zdecydowanie skierowana do młodzieży, jednak i starsi będą nią zainteresowani. Fabuła opowiada o Williamsie , znanym z poprzednich części, jednak teraz jako pełnoprawny zwiadowca będzie mierzyć się z trudniejszymi zadaniami. Jeśli lubicie książki pełne zagadek i niespodziewanych zwrotów akcji, to książka dla Was.

Will któremu przydzielono lenno Seacliff nie ma za dużo do roboty, bo to spokojne miasteczko, w którym nie ma zbyt wielu kłopotów, ale plotki, które krążą po królestwie nie mogą być ignorowane! W tych strasznych czasach niczego nie można lekceważyć!

Czy rzeczywiście chodzi o czarną magię? A może da się to jakoś racjonalnie wyjaśnić? Autor stworzył wielki średniowieczny świat, nie kryjąc zachwytu powiem,że udało mu się. Ciekawa fabuła i dokładne opisy, pozwalają niemal ujrzeć te wydarzenia własnymi oczami. Niestety wszystko ma jakieś wady,dla mnie w tej książce pojawiło się za mało elementów fantastycznych, lecz jest to prawie niezauważalne.

Krótko mówiąc sądzę, że Flanagan tym razem popisał się swoją twórczością, oby tak dalej. Natomiast wszystkim, którzy nie posiadają jeszcze egzemplarza, polecam jego zakup.


Jarosław Bernacki kl VIc
Comments