Konkursy 2011/12‎ > ‎

MŁODE TALENTY

opublikowane: 25 maj 2012, 12:43 przez SP 4 Lubań

W naszej szkole od wielu lat uczniowie klas III – VI mogą rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia biorąc udział w Lubańskiej Szkolnej Lidze Zdolnych. W tym roku również chętnych nie zabrakło zarówno w lidze polonistycznej jak i matematycznej.

 Hania Ruścińska, uczennica klasy IIIa, jako jedyna uczestniczka Małej Ligi Polonistycznej wykonała wszystkie zadania z zestawu przygotowawczego. Poniżej umieszczamy jeden z twórczych tekstów jej autorstwa. Zadanie brzmiało – „Listonosz przechodził przez łąkę. Z torby wypadła mu jedna z paczek, którą miał dostarczyć. Jak myślisz: Kto znalazł paczkę? A może wiesz do kogo jest ta przesyłka? Napisz w 7-10 zdaniach kto ją wysłał i co w niej się może znajdować.

„Mama wysłała do Hani paczkę z ciasteczkami wielkanocnymi i życzeniami. Niesforny listonosz, jak zwykle machał torbą z paczkami. Kiedy przechodził przez łąkę wypadła mu paczka zaadresowana do Hani. Tą samą droga szła Natalka, która doskonale znała Hanię i jej mamę. Natalia ucieszyła się, że przesyłka trafiła w jej ręce, bo mogła ją oddać do adresata. Na Święta Wielkanocne wybierała się do koleżanki. Natalia o zdarzeniu poinformowała mamę Hani, która tez się ucieszyła, że przesyłka trafi do jej córki. Podczas świąt Natalia z Hanią zajadały pyszne ciasteczka i wspominały jak były małymi dziewczynkami.”

Comments