Konkursy 2011/12‎ > ‎

MŁODE TALENTY

opublikowane: 25 maj 2012, 12:43 przez SP 4 Lubań

W naszej szkole od wielu lat uczniowie klas III – VI mogą rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia biorąc udział w Lubańskiej Szkolnej Lidze Zdolnych. W tym roku również chętnych nie zabrakło zarówno w lidze polonistycznej jak i matematycznej.

Hania Ruścińska, uczennica klasy IIIa, jako jedyna uczestniczka Małej Ligi Polonistycznej wykonała wszystkie zadania z zestawu przygotowawczego. Poniżej umieszczamy jeden z twórczych tekstów jej autorstwa. Zadanie brzmiało – „Listonosz przechodził przez łąkę. Z torby wypadła mu jedna z paczek, którą miał dostarczyć. Jak myślisz: Kto znalazł paczkę? A może wiesz do kogo jest ta przesyłka? Napisz w 7-10 zdaniach kto ją wysłał i co w niej się może znajdować.