Konkursy 2012/13‎ > ‎

KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „Sprachdoktor 2013”

opublikowane: 6 maj 2013, 10:23 przez SP 4 Lubań
W dniu 20.03.2013 r. trzynastu uczniów z klas V i VI wzięło udział w zorganizowanym w naszej szkole ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego „Sprachdoktor”. Konkurs jest od tego roku przeprowadzany w ramach projektu Łowimy Talenty 2012/13, któremu patronuje m.in. Politechnika Wrocławska. W tegorocznej edycji uczestniczyło ogólnie 5343 uczniów z 257 szkół w całej Polsce, w tym 775 piątoklasistów i 715 szóstoklasistów.

W kategorii klas V najlepsze wyniki uzyskali:

AGATA SUWALSKA (VC)                 27 miejsce w województwie dolnośląskim

JAKUB JASKOT  (VC)                      36 miejsce w województwie dolnośląskim

KAMILA SZCZĘCH (VC)                  52 miejsce w województwie dolnośląskim

W kategorii klas VI zwyciężyli:

NIKOLA SIERCZYŃSKA (VIA)            8 miejsce w województwie dolnośląskim                 (ponad 85% maksymalnej liczby punktów!)

KORNELIA MAZUR                         70 miejsce w województwie dolnośląskim

MARIKA BOKSZYC                          74 miejsce w województwie dolnośląskim

Zwycięzcom gratulujemy świetnych wyników, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za odwagę i chęć sprawdzenia swojej znajomości języka w tej formie. Wierzymy, że dzięki waszemu uporowi i ambicjom będziecie w przyszłości odnosić liczne sukcesy.