Konkursy 2013/14‎ > ‎

POWIATOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM W 2014 ROKU

opublikowane: 5 maj 2014, 08:25 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 10 maj 2014, 08:53 ]
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu w składzie:
  • Martyna Mazur klasa V a
  • Dorota Dominików klasa V c
  • Patryk Piskorski klasa V b
  • Radosław Lesiewicz klasa VI a
w eliminacjach powiatowych w dniu 28 kwietnia 2014 r. zajęli I miejsce.

Opiekun: mgr Irena Sztaba

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu będą reprezentować szkoły podstawowe powiatu lubańskiego w eliminacjach Strefowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Jeleniej Górze, w dniu 10 maja 2014 r.

SPRAWOZDANIE Z ELIMINACJI POWIATOWYCH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM W 2014 ROKU

W dniu 28 kwietnia 2014 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu w eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zajęli I miejsce

Organizatorami Turnieju byli Młodzieżowy Dom Kultury i Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkolnej poprzez:

• popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
• kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
• popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
•popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Turniej powiatowy składał się z części praktycznej – jazda rowerem po torze przeszkód, pierwsza pomoc przedmedyczna oraz części teoretycznej – test.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu w składzie:

Martyna Mazur klasa V a

Dorota Dominików klasa V c

Patryk Piskorski klasa V b

Radosław Lesiewicz klasa VI a

opiekun drużyny mgr I. Sztaba

będą reprezentować szkoły podstawowe powiatu lubańskiego w eliminacjach Rejonowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Jeleniej Górze w dniu 10 maja 2014 r.