Konkursy 2013/14‎ > ‎

Turniej Giga-Mózgów

opublikowane: 22 kwi 2014, 06:59 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 26 kwi 2014, 11:50 ]
W DNIACH 17-21.03.14 W NASZEJ SZKOLE TRWAŁ TYDZIEŃ GIGA-MÓZGÓW

Klasy 4-6 rywalizowały w konkursach matematycznych i przyrodniczych o puchar Mistrza Giga-Mózgów. Każda klasa zmierzyła się z 5 zadaniami z matematyki i 5 z przyrody. 

Fotorelacja ze zmagań klasowych:

 

Oto wyniki:
i mistrzowie - klasa 6b:



Podsumowano również konkursy indywidualne

Konkurs dla fotografów: Zrób zdjęcie matematyce
wykonaj zdjęcie krajobrazu, architektury, które będzie zawierać elementy kojarzące się z matematyką (np. okrąg, równoległe, symetria) następnie wywołaj lub wydrukuj zdjęcie
 
     przykładowe zdjęcia
  • I – Julia Hryniewiecka 5b
  • II - Marcelina Szłabowicz 5a
  • III – Miriam Dereczenik 5b
  • Michał Nnoli 6b
  • Patryk Piskorski 5b
  • Wiktor Komsa 4b

Konkurs dla plastyków: Narysuj matematykę
wykonaj pracę plastyczną A3 dowolną techniką przedstawiającą krajobraz, budowle, grupy ludzi w taki sposób, aby praca kojarzyła się z matematyką
    

  • I – Martyna Mazur 5a
  • II – Wiktor Majszczyk 6a
  • II - Julia Hryniewiecka 5b

Konkurs dla muzyków: Śpiewająca matematyka
ułóż piosenkę lub zaśpiewaj własną lub znalezioną piosenkę, słowa piosenki (ładnie napisane) lub nagranie piosenki przynieś do nauczyciela

  • I - Julia Hryniewiecka 5b
Konkurs dla detektywów: Matematyka jest wszędzie
poszukaj wokół siebie elementów matematycznych (tabliczka z numerem domu, trójkątny znak drogowy) i zrób mu zdjęcie komórką serię co najmniej 20 takich zdjęć przynieś na pendrive, płycie CD lub wyślij na adressp4luban@gmail.com

 Zdjęcia Klaudii Sowy

 Zdjęcia Kornelii Posmyk


  • I - Klaudia Sowa – 6a
  • I - Kornelia Posmyk – 4b
  • II - Żaneta Andruchów – 6a
  • II - Oliwia Rolik – 6a
  • II - Wiktoria Majczak – 5a
  • III - Julia Hryniewiecka – 5b
  • III - Miriam Dereczenik – 5b
  • Bartek Pacocha – 5a
  • Michał Nnoli – 6b
Konkurs dla majsterkowiczów: Zrób sobie czwórkę
wykonaj cyfrę 4 z dowolnych materiałów o dowolnych rozmiarach (bądź kreatywny

  • I -Nikola Mścisz –
  • II – Patryk Piskorski – 5b
  • II – Berenika Piaśnik – 
  • II – Jakub Nnoli – 5a
  • II – Julia Hryniewecka – 5b
  • II - Agata Kulińska - 4a
  • III -Wiktoria Włoczysiak – 5c
  • III -Małgorzata Obrębalska - 5c
  • III - Wiktor Komsa - 4b
  • Patrycja Świacka – 5c
  • Klaudia Sowa – 6a
  • Dorota Dominików – 5c

Konkurs dla pisarzy: Świat bez liczb
Napisz opowiadanie o tym jak by wyglądał świat, gdyby nie było liczb

prace są tutaj

  • I - Hanna Ruścińska 5a
  • I - Julia Hryniewiecka 5b
Konkurs dla muzyków: Wiem, jak segregować odpady
Ułóż piosenkę o segregacji odpadów, słowa piosenki (ładnie napisane) lub nagranie piosenki przynieś do nauczyciela
  • I miejsce Julia Hryniewiecka 5b
  • I miejsce Krolina Wiśniowska 5b
Konkurs dla majsterkowiczów: Moja recyklingowa zabawka
Wykonaj zabawkę z odpadków: butelek, makulatury itp.
  • I miejsce Wiktoria Majczak 5a
  • I miejsce Patryk Piskorski 5b
  • I miejsce Michał Nnoli 6b
  • II miejsce Julia Hryniewiecka 5b
  • II miejsce Kornelia Posmyk 4b
  • III miejsce Patryk Warzecha 4 c
  • III miejsce Ola Sobl
  • III miejsce Jaś Wolak 4c
  • III miejsce Natalia Lewicka 5a

Konkurs dla plastyków: Świat widziany oczami owada
Wykonaj pracę plastyczną w formacie A3 przedstawiający w jaki sposób widzą świat owady.
  • I miejsce Berenika Piaśnik 4b
  • Patryk Piskorski 5b
  • Julia Hryniewiecka 5b

Fotorelacja z rozdania dyplomów i nagród:


Comments