Konkursy 2014/15‎ > ‎

BIEGI PRZEŁAJOWE

opublikowane: 3 paź 2014, 11:19 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 9 paź 2014, 12:48 ]
23 września 2014 roku w Olszynie odbyły się indywidualne biegi przełajowe (etap powiatowy). Na starcie stanęło wielu zawodników ze szkół powiatu lubańskiego. Nasza szkoła wygrała pod względem liczby startujących zawodników, było nas aż 53 osoby. Wielu naszym biegaczom udało się zając wysokie miejsca, a nawet stanąć na podium J. Dla szkół podstawowych przewidziane były 3 biegi,osobno dla dziewcząt i chłopców.

- kat. I rocznik 2004 i młodsi (klasy IV i młodsze) 700m.

• Maja Trefler I m.
  • Martyna Gieraś III m.
  • Anna Klatka X m. (rocznik 2005 J)
  •  Iga Czarniecka (rocznik 2005 J), Laura Wilbik, Zuzanna Podwojska, Nadia Wilbik, Aleksandra Hanka, Oliwia Marona, Alicja Januszewska.

Chłopcy:

• Patryk Malamis I m.(rocznik 2005 J)
  • Rafał Romańczuk III m.
  • Tomasz Trefler V m.
  • Ernest Bakalarz VII m.
  • Aleksander Kamiński VIII m.
  • Piotr Wojtusik IX m. (rocznik 2005 J)
  • Marcel Kadłubowski X m.
  • Gracjan Łuksza, Aleks Stroński, Oliwer Czuchryta, Michał Podczasik.

- kat. II rocznik 2003 (klasa V) 700m

Dziewczęta:
  • Kornelia Pomietło IX m.
  • Alicja Szpak Xm.
  • Natalia Furmaniak, Paulina Furmaniak, Wiktoria Stachurska, Nikola Szmajdzińska, Berenika Piaśnik, Emilia Kliszcz.

Chłopcy:
  • Adrian Ćwiertniak II m.
  • Gabriel Teodorowski VII m.
  • Gabriel Wróblewski VIIIm.
  • Mateusz Rabczyński, Mateusz Marzec, Konrad Duś, Maciej Janikowski.

- kat III rocznik 2002 (klasa VI) dziewczęta 700m, chłopcy 1000 m.

Dziewczęta:
  • Wiktoria Włoczysiak III m.
  • Kinga Wolreiter V m.
  • Martyna Mazur VIII m.
  • Marcelina Szłabowicz IX m.
  • Anna Kazan, Julia Kazan, Kinga Sawicka, Julia Hryniewiecka, Ines Djabri.

• Jakub Witkowski IV m.
  • Patryk Piskorski V m.
  • Mikołaj Jabłoński VIII m.
  • Hubert Martyniak X m.
  •  Konrad Janczak, Oskar Pietkiewicz, Przemek Staszków, Dawid Magarewicz.

Pomimo trudnych warunków pogodowych i związanymi z tym utrudnieniami na trasie (zdarzyło się kilka upadków i drobnych kontuzji), wszystkim zawodnikom udało się ukończyć bieg. Gratulacje!!!

W ogólnej klasyfikacji indywidualnych biegów przełajowych lubańska SP 4 uzyskała I m. zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców.

1 października 2014 roku najlepsi biegacze z naszej szkoły wzięli udział w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się również w Olszynie. Wystartowało wiele szkół powiatu lubańskiego. Naszą szkołę reprezentowała zarówno sztafeta dziewcząt jak i chłopców.

Dziewczęta biegły dystans 10x900m., po bardzo dobrym biegu nasza sztafeta uzyskała II m. w powiecie.

( Wiktoria Włoczysiak, Kinga Wolreiter, Kinga Sawicka, Martyna Mazur, Anna Kozak, Martyna Gieraś, Kornelia Pomietło, Alicja Szpak, Marcelina Szłabowicz, Maja Trefler, Julia Kazan)

Chłopcy pokonywali dystans 10x 1200m, po bardzo zaciętej walce udało się stanąć na podium, również na II miejscu.

( Jakub Witkowski, Patryk Piskorski, Mikołaj Jabłoński, Hubert Martyniak, Konrad Janczak, Gabriel Teodorowski, Gabriel Wróblewski, Michał Piątkowski, Patryk Malamis, Rafał Romańczuk, Oskar Pietkiewicz).

Zachęcamy do biegania! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
opiekun: Paweł Książek