Konkursy 2014/15‎ > ‎

Wyniki XVIII Konkursu grafiki komputerowe „Malowanie na ekranie”

opublikowane: 15 cze 2015, 10:54 przez SP 4 Lubań

Ogólnopolski Konkursu Grafiki Komputerowej „Malowanie na ekranie" odbył się po raz osiemnasty, a od dwóch lat jego zasięg jest także międzynarodowy. W tym roku wzięliśmy w nim udział po raz pierwszy i od razu mamy sukces. Zuzanna Smaga z klasy Ie zajęła II miejsce w kategorii klas I-III.

Celem konkursu było popularyzowanie grafiki komputerowej jako współczesnej dziedziny sztuki oraz jako środka wyrazu w twórczości artystycznej oraz  inspiracja uczniów do twórczych działań, swobodnej ekspresji, rozwoju wyobraźni i wrażliwości estetycznej.

Tym razem temat brzmiał: "Sztuka jest jak drzewo słodkim okryte owocem, pod którym stoją tłumy" (K. Przerwa- Tetmajer). Za pomocą techniki komputerowej trzeba było namalować plakat do ulubionej sztuki teatralnej lub filmu dla dzieci.

Przesłano 333 prac konkursowych w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola i grupy ,,0”, klasy I-III i klasy IV-VI. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół z całej Polski oraz z Węgier.

Komisja nagrodziła 18 prac uczniów z polskich i europejskich placówek oświatowych.