Konkursy 2015/16‎ > ‎

SUKCES PIERWSZOKLASISTKI

opublikowane: 11 kwi 2016, 08:07 przez SP 4 Lubań
W dniu 6 kwietnia 2016 r. uczennica klasy 1 a – IGA ROSZAK, reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim uczniów klas I- III, który odbywał się w Radostowie. Już na boisku szkolnym serdecznie witano uczestników konkursu  i  ich opiekunów wiosennym kwiatkiem. W kameralnej i pięknie udekorowanej sali biblioteki dzieci z dziewiętnastu szkół powiatu zajęły wygodne miejsca.  Organizatorzy zadbali o to, aby zminimalizować tremę małych recytatorów: dzieci puszczały bańki mydlane – wszak głębokie oddechy łagodzą zdenerwowanie a na szczęście otrzymały małego kominiarczyka do ściskania w dłoni. Kolejność prezentacji  dzieci ustaliły losowo przebijając balony z numerkami. Nasza mała Iga wylosowała szczęśliwą 13. Gdy nadeszła jej kolej, w naturalny i wdzięczny sposób zaprezentowała wiersz Haliny Szajerowej pt. „Przebiśnieg”. Po przerwie na obrady jurry w lekkim napięciu oczekiwano wyników konkursu.  Iga Roszak zajęła zaszczytne III miejsce i tym sposobem została laureatką konkursu. Radość dziewczynki, jej mamy oraz wychowawczyni  była ogromna.

Gratulujemy naszej uczennicy sukcesu!!!

Red. Katarzyna Wergieluk

fot. Katarzyna Wergieluk