Konkursy 2015/16‎ > ‎

X edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego BÓBR

opublikowane: 22 lut 2016, 09:54 przez SP 4 Lubań
W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas V-VI oraz 15 uczniów z klas II-III. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
Posługiwanie się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych. W konkursie mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie.

Charakter zadań konkursowych ma duży wpływ na zainteresowanie konkursem. Pytania testowe w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, historia, technika i oczywiście matematyka. Niektóre pytania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Pytania często związane są również z kulturą i językiem. Wiele pytań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnością algorytmicznego myślenia. 

  Wszystkich zainteresowanych zadaniami z tego roku i lat poprzednich zapraszam na stronę http://www.bobr.edu.pl/2016/02/05/zadania-z-roku-2015/

I teraz najważniejsze! Uczeń klasy III c Piotr Wojtusik zdobył wyróżnienie.

W tegorocznym konkursie udział wzięło:

  • 38771 uczniów z 279 szkół ponadgimnazjalnych 
  • 3131 uczniów z 344 gimnazjów 
  • 4551 uczniów z 431 szkół podstawowych w kategorii klas IV – VI 
  • 1909 uczniów z 187 szkół podstawowych w kategorii klas I – III.
Piotrek przyjmij gratulacje! 
  Beata Kwiecińska
Comments