Konkursy 2016/17

Turniej Gigamózgów już za nami!

opublikowane: 10 kwi 2017, 09:52 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 22 kwi 2017, 00:58 ]

W Turnieju Gigamózgów (20-25.03.2017r) rywalizowały między sobą klasy czwarte, piąte i szóste naszej szkoły, rozwiązując zadania z matematyki, przyrody, techniki i informatyki. W bogatej ofercie zadań, każda z klas mogła znaleźć coś dla siebie, w czym była najlepsza.


IVA – najlepiej wypadła w zadaniach z informatyki (plakat - II miejsce, lego -III miejsce , pocztówka-II miejsce). Świetnie poradzili sobie z zagadkami kryminalnymi - I miejsce (wspólnie z IVB i VIC) oraz z zadankami z matematyki -II miejsce

IVB - rewelacyjnie poradziła sobie z zadaniami z techniki ( prace z metalu- I miejsce i włókna - I miejsce, prace ze szkła- II miejsce ,modele z papieru-III miejsce). Byli również mistrzami w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych- I miejsce. Zdobyli też II miejsce w kategorii pocztówka na informatyce.

IV C najlepiej poradziła sobie z zadaniami matematycznymi: sudoku- II miejsce, zagadki kryminalne-II miejsce, rebusy- III miejsce , zdobyła również II miejsce w informatycznym lego i III w pisaniu na czas. Z zadań z techniki najlepsze były ich prace z włókna-II miejsce i metalu- III miejsce

VA – Przodowała w zadaniach matematycznych: rebusy - I miejsce, sudoku - II miejsce, zadanka - III miejsce, zagadki kryminalne - III miejsce. Okazali się również mistrzami w kategorii przyrodniczej -zgadnij ,co to? -I miejsce . Nieźle poszło im również z informatyki: pisanie na czas- I miejsce, komiks - III miejsce. Zdobyli też I miejsce w kategorii prace z papieru i II miejsce z pracę z metalu na technice.

VB – zdobyła laury na informatyce: pocztówka- I miejsce, komiks- III miejsce,na matematyce: zagadki kryminalne- II miejsce, rebusy- III miejsce, sudoku- III miejsce , na przyrodzie: smaki świata- II miejsce, zgadnij ,co to?- II miejsce,doświadczenia- II miejsce, na technice: prace z włókna- III miejsce.

VC- zdobyła mistrzostwo w pracy z mapą - I miejsce. Była świetna w zadaniach matematycznych: rebusy II miejsce, miszmasz- III miejsce, poradzili sobie również na informatyce- komiks II miejsce, pisanie- III miejsce. Ich najlepsze wytwory na technice to prace z włókna- II miejsce i metalu- III miejsce

VIA – przodowała w zadaniach z matematyki: rebusy- I miejsce, miszmasz -I miejsce, zagadki kryminalne- II miejsce, informatyki: komiks- III miejsce, pisanie- III miejsce, i przyrody:zagadki III miejsce, smaki świata III miejsce


Najwięcej laurów w większości konkurencji zdobyły klasy VIB i VIC:

VIB - na informatyce: plakat, lego i komiks- -I miejsce, pocztówka- II miejsce,

- na matematyce: sudoku, zadanka - I miejsce, rebusy, miszmasz - II miejsce,

- na przyrodzie: smaki świata, doświadczenia, zagadki - I miejsce,

zgadnij, co to?  mapy - II miejsce,

- na technice: prace z metalu -II miejsce, plastiku- III miejsce

VIC- - na informatyce: komiks- -I miejsce, pisanie -II miejsce, plakat , lego- III miejsce .

- na matematyce: rebusy, zagadki kryminalne - I miejsce,sudoku, miszmasz- III miejsce ,

- na przyrodzie: zagadki - II miejsce, smaki świata, doświadczenia, mapy, zgadnij ,co to?- III miejsce

- na technice: prace z plastiku i ze szkła - I miejsce, prace z metalu - III miejsce

Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy odniesionych sukcesów !

Na ostateczne wyniki rywalizacji klasowych miały wpływ również konkursy indywidualne, w których uczestnicy zdobywali również punkty dla swoich klas. Uczniowie kl VIC zdobyli dla swojej klasy aż 100 punktów, gdyż jako jedyni wykonali przyrządy meteorologiczne, a uczniowie VC 70 punktów. Warto było!

A oto ich wyniki:

Matematyka:

Wiązanka zadań inspirowanych przysłowiami:

I miejsce : Miłosz Jurga - kl. VC

II miejsce: Zuzanna Kulczycka - kl. VC

III miejsce: Agata Bobko - kl. VIB

Cyfrowy świat:

I miejsce : Patrycja Kamuda - kl. VIC

II miejsce : Kacper Kalinik - kl. VIC

Przyroda:

Przyrząd meteorologiczny:

I miejsce : Michał Podczasik - kl. VIC

II miejsce : Kacper Kalinik - kl. VIC

Model narządu, organu:

I miejsce : Julia Podczasza - kl. VIC

II miejsce : Julia Kaszczyc - kl. VB

III miejsce : Kalina Szłabowicz - kl. IVC


Ostatecznie zwycięzcami turnieju zostali uczniowie klasy VIC, 


drugie miejsce zdobyli uczniowie klasy VIB, 

trzecie miejsce uczniowie klasy VA. 

Serdecznie gratulujemy zaangażowania i ducha walki!

red. JoannaBernacka

TECHNIKA

 

         "DIY* - ze starego na nowe" to tematyka zadań związanych z tegorocznym Turniejem Giga-Mózgów  realizowanym na zajęciach technicznych.

            Wyzwaniem dla uczniów klas IV-VI podczas tegorocznego Turnieju Giga-Mózgów  było wykonanie prac technicznych z pięciu różnych materiałów (papier, plastik, szkło, metal, materiał włókienniczy). Prace powinny być wykonane w sposób estetyczny,  solidny i przede wszystkim twórczy. W każdym zadaniu dopuszczane było zastosowanie także innych materiałów  m.in. w celu połączenia elementów.

 

Zadanie 1

Praca techniczna z materiałów papierniczych.

Pomysłowość uczniów w owym zadaniu okazała się niebywała:) Wytworem były m.in. papierowe frytki, Minionek w toalecie, przepiękne kwiaty z origami, a nawet drzewo z papieru.Zadanie 2

Praca techniczna z plastiku.

Uczniowie wykazując się kreatywnością (niemałą) stworzyli  takie prace jak: świnka skarbonka, zielone jabłko, robot, kangurzyca z doklejanymi paznokciami ;) rakieta i wiele innych. 


Zadanie 3

Praca techniczna, w której bazowym materiałem jest szkło.

Wytworami tego zadania były w większości przepiękne lampiony wykonane ze szklanych słoików. Podziw zyskał także obraz namalowany na szkle i brokatowa kula. Największym zaskoczeniem była jednak praca pt. "Okulary przeciwsłoneczne" i to ona zyskała największe noty.


Zadanie 4

Praca wykonana z metalu.

Nasi uczniowie wykazali się pomysłowością i w tym zadaniu. Efektem ich pracy były roboty, drzewka szczęścia, statek, biżuteria oraz designerski żyrandol :)


Zadanie 5

Praca wykonana z materiału włókienniczego.

Igła z nitką nie jest naszym uczniom obca. Udowodnili to,  szyjąc przepiękne poduszeczki                     i maskotki. Wyróżniającą się pracą był również obraz 3d w kształcie serca.

red. Aleksandra Szarłan

Fotografie

Finał konkursu matematycznego origami "Żuraw"

opublikowane: 3 kwi 2017, 08:22 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 4 kwi 2017, 05:54 ]

W sobotę 01 kwietnia br. w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się 
  VIII „ Konkurs Matematycznego Origami ŻURAW ”.


Tradycyjnie wśród 27 finalistów ze szkół podstawowych z wielu zakątków Polski również w i tym roku znaleźli się uczniowie naszej szkoły, którzy zaprezentowali się pięknie !!! Uplasowali się na następujących pozycjach:

5 m. - Szymon Kukułka z kl 6c 
9 m. - Wojciech Smyczek z kl 4c 
15 m.- Klaudia Szczepaniak z kl 5b

  SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Nasi uczniowie już dziś mogli poczuć się jak prawdziwi studenci, gdyż aktywnie brali udział w warsztatach "Tesselacje" ,które poprowadził wielokrotny uczestnik i laureat konkursu Sebastian SOSNOWSKI, z ZS Elektronicznych w Jeleniej Górze J


red. B. Baczyńska-Smyczek

 Fotografie

Rozstrzygnięty konkurs SKO na zimową kartkę Banku PKO BP S.A

opublikowane: 28 mar 2017, 07:52 przez SP 4 Lubań

W dniu 2 marca bieżącego opiekunki SKO: Elżbieta Fenczyszyn, Maria Skwarczyńska powołały komisję, w skład której weszli nauczyciele i dyrektorki szkoły do oceny prac plastycznych konkursowych związanych z Bankiem PKO. Prace uczniowskie były wykonane różnymi technikami z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Komisja wyłoniła trzy pierwsze miejsca w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV- VI, przyznano również wyróżnienia. W młodszych klasach miejsce I otrzymała Julianna Dudek III b, II miejsce Agata Suwalska III d, III miejsce Roksana Kabała III f. W klasach starszych I miejsce zajęła Marlena Mandżejewska VI b, II miejsce Ulyana Mitskevich IVa, III miejsce Zuzanna Kulczycka Vc. Na najbliższym apelu szkolnym opiekunki SKO rozdadzą nagrody rzeczowe ufundowane przez Bank PKO BP S.A. 
 
Red. Elżbieta Fenczyszyn, Maria Skwarczyńska

Szkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem ,,Pomagam innym"

opublikowane: 28 mar 2017, 07:51 przez SP 4 Lubań

Dnia 16 marca bieżącego roku wyznaczeni nauczyciele oceniali i wybierali 3 najlepsze prace spośród 32 wytworów uczniów klas młodszych pod hasłem ,,Pomagam innym". Wybrane prace zostały przekazane do konkursu wyższego szczebla jakim jest powiat. Miejsce I zajęła praca Nadii Mickiewicz z klasy III d, II miejsce - Mileny Jabłońskiej III d, III miejsce- Darii Marszał II a. Nauczycielki przyznały również wyróżnienia: A. Suwalska IIId, M.Pałka Ia, L.Kożuszyn IIe, A. Gryganiec IIId, W.Nachrebecka IIId, O.Surowiecki IIe, A.Krawczyk IIc.
Prace wykonywane różnorodnymi technikami i materiałami, w większości traktowały o pomocy drugiemu człowiekowi w różnych, trudnych sytuacjach. Gratulujemy zwyciężcom i czekamy na kolejne sukcesy.
Red. Elżbieta Fenczyszyn, Mariola Grzesińska, Maria Skwarczyńska

Matematyka przede wszystkim!

opublikowane: 27 mar 2017, 07:25 przez SP 4 Lubań


W klasach I-III wszystkie edukacje są bardzo ważne, nie mniej można zauwazyc uczniów wybitnych z poszczególnych przedmiotów. Uczniowie klas III biorą udział w różnych kobkursach organizowanych na terenie naszej szkoły. Dnia 9 marca zorganizowano Szkolny Konkurs Matematyczny klas III, w którym brali udział najlepsi matematycy z poiszczególnych klas. Rozwiązywali zadania zgodnie z podstawą programową, ale również zadania na tak zwane logiczne myślenie. Miejsce I w tym konkursie zajął Damian Krężel z klasy III f, który w 15 minut rozwiązał wszystkie zadania i wszystkie były poprawne. Uczeń tej klasy reprezentował szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym klas III w Świeradowie Zdroju. Najlepsi uczniowie z powiatu lubańskiego rozwiązywali zadania wyższego szczebla. Okazało się, że Damian zajął II miejsce w tym prestiżowym konkursie. Życzymy Mu dalszych sukcesów!

Red. Elżbieta Fenczyszyn

Szkolny konkurs recytatorski „Pomagam innym”

opublikowane: 16 mar 2017, 09:21 przez SP 4 Lubań

Dnia 09.03.2017r. odbył się szklony konkurs recytatorski klas I-III pod hasłem „Pomagam innym”. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.
W konkursie wzięło udział 24 uczestników, a jury miało „trudny orzech do zgryzienia” by wybrać laureatów. Komisja w składzie: p. Katarzyna Zajdel, p. Agnieszka Tołwińska
i p. Małgorzata Winiarska oceniało uczniów w dwóch kategoriach. Po długich obradach:

w kategorii klas III wybrano:

I miejsce: Amelia Suwalska kl. III d
II miejsce: Aleksandra Janikowska kl. III b
III miejsce: Amelia Kuśnierz kl. III f

w kategorii klas I-II wybrano:

I miejsce: Aleksandra Malmon kl. II e
II miejsce: Maciej  Socha kl. II d
III miejsce: Oliwia Delmaczyńka kl. II e

Reprezentantką szkoły w etapie powiatowym będzie Aleksandra Malmon.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Red. Joanna Smaga

Fotografie

I etap Konkursu Matematycznego Origami "Żuraw"

opublikowane: 14 mar 2017, 06:58 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 14 mar 2017, 07:04 ]

Już po raz ósmy uczniowie wystartowali w konkursie matematycznego origami "Żuraw" organizowanym przez Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego. 
I etap polegał na samodzielnym wykonaniu modelu matematycznego w technice origami w jednej z dwóch kategorii: origami płaskie lub origami przestrzenne.
Podczas warsztatów origami ćwiczyliśmy różne techniki, zgłosiło się dużo chętnych, ale prace wysłało pięciu uczniów, z czego aż troje zakwalifikowało się do finału:
  • Wojciech Smyczek - klasa IV
  • Klaudia Szczepanik - klasa V
  • Szymon Kukułka - klasa VI
Pojadą walczyć do Wrocławia 1 kwietnia.
Gratulujemy!
opiekunki E. Soja i J. Matyjewicz

Powiatowy Konkurs Recytatorski

opublikowane: 6 mar 2017, 05:29 przez SP 4 Lubań

Uczeń naszej szkoły - Mateusz Nuzban z kl 6b

02 marca br. pięknie  wyrecytował wiersz  Mariana Załuskiego pt. „ Ada co podpowiada”

 w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

został wyróżniony, zajął zaszczytne II miejsce !

 

 Bardzo się cieszymy, serdecznie gratulujemyJ i życzymy kolejnych sukcesów!!!

red. B. Baczyńska - Smyczek

BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA NAJWAŻNIEJSZE

opublikowane: 5 mar 2017, 06:15 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 7 mar 2017, 07:56 ]

Troska o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów to priorytet naszej placówki, dlatego klasa III d już po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „ PLANETY ENERGII”. Głównym celem tego programu jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej przy wykorzystaniu nowoczesnej formy edukacji. Realizacja zadań konkursowych to przede wszystkim nauka poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia. W ubiegłym roku uczniowie klasy III d znaleźli się wśród 50 wyróżnionych klas w Polsce. W tegorocznej edycji zrealizowaliśmy sześć zajęć wyznaczonych zgodnie ze scenariuszami i cztery zajęcia twórcze – dodatkowe. Dzieci miały możliwość udziału w niestandardowych lekcjach oraz pokazach. Każdy temat pobudzał ich zainteresowanie otaczającym nas światem i zachodzącymi w nim zjawiskami fizycznymi. Uczniowie już wiedzą, że zdobywanie wiedzy w naszej szkole nie jest nudne i schematyczne, może za to być przygodą i wspierać rozwój zainteresowań i pasji. Bycie małym naukowcem to wielkie wyzwanie dla uczniów, ale też ogromna radość odkrywania. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

red. wychowawca: Wioletta Bućko

Szkolny Konkurs Recytatorski

opublikowane: 2 mar 2017, 07:16 przez SP 4 Lubań

Tegoroczny Szkolny Konkurs Recytatorski w klasach IV-VI już za nami,

oto  LISTA LAUREATÓW:

 

I m. – Mateusz Nuzban z kl 6b

IIm. Milena Duchnik z kl 4c

IIIm. Patrycja Kamuda z kl 6a

 

Dodatkowo jury wyróżniło  recytacje:

 Aleksandry Hanki z kl 6b oraz Alana Jasińskiego z kl 4b

 

   Mateusz Nuzban będzie reprezentował naszą szkołę  już  jutro 02 marca 2017r w Powiatowym Konkursie Recytatorskim.

 

                                                      Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy!

red. B. Baczyńska - Smyczek

1-10 of 19