Konkursy 2016/17‎ > ‎

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE - OLSZYNA 2016

opublikowane: 24 wrz 2016, 03:53 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 5 paź 2016, 08:52 ]
20 września 2016 roku w Olszynie odbyły się indywidualne biegi przełajowe (etap powiatowy). Na starcie stanęło wielu zawodników ze szkół powiatu lubańskiego. Nasza szkoła dominowała pod względem liczby startujących zawodników, było nas aż 51 osób. Wielu naszym biegaczom udało się zając czołowe miejsca a nawet stanąć na podium. Dla szkół podstawowych przewidziane były 3 trasy biegowe; 500m dla dziewcząt i chłopców z klas IV, 700 m dla dziewcząt klas V i VI oraz chłopców z klas V, 1000 m dla chłopców z klas VI. Największe sukcesy odnieśli:

dziewczęta 2006
  • VIIm Iga Krasowska kl.IVc
(Lena Dijabri, Kalina Szłabowicz)

chłopcy 2006
  • IIIm Piotr Wojtusik
  • Vm Jakub Oleszczuk
  • VIm Bartosz Rosada
  • IXm Dorian Czaszun
(Bartosz Kwiatkowski, Wiktor Nyrka, Łukasz Pędlowski, Michał Serewis, Wiktor Wyżykowski, Przemysław Gołąb, Kacper Danielewski, Oliwier Cieślak)

dziewczęta 2005
  • VIIm Anna Klatka
  • VIIIm Katarzyna Kładnik
(Iga Czarniecka, Oliwia Piwko, Oliwia Włodarska-D-Onofrio, Klaudia Szczepaniak, Alicja Kisiel, Chmiel Julia, Oliwia Kusiak, Dominika Chabałowska, Oliwia Sławińska, Kaja Ociesa, Katarzyna Trypka, Aleksandra Morawska, Karolina Sielicka)

chłopcy 2005
  • IXm Igor Trusiewicz
(Dominik Szpytma, Martyn Szalewski, Jakub Gieraś)

dziewczęta 2004
  • Im Maja Trefler
(Karolina Dudkiewicz, Agata Bobko, Nadia Wilbik)

chłopcy 2004
  • IIIm Oskar Maciąg
  • IVm Tomasz Trefler
  • Vm Ernest Bakalarz
  • VIm Rafał Romańczuk
  • IXm Adam Kwiatkowski
(Szymon Kukułka, Silwanowicz Bartosz, Konrad Szkrabko, Mateusz Wożniak, Michał Podczasik, Aleksander Kamiński, Kacper Wrzeszcz, Fabian Czurak)

W klasyfikacji drużynowej biegów przełajowych lubańska SP4 uzyskała Im w kategorii chłopców i IIIm w kategorii dziewcząt w powiecie.

28 września najlepsi biegacze ze szkoły wezmą udział w sztafetowych biegach przełajowych (dziewczynki 10x800m, chłopcy 10x1000m), które odbędą się również w Olszynie.

opiekun Paweł Książek