Konkursy 2017/18‎ > ‎

Sprawozdanie z lubańskiego biegowiska

opublikowane: 18 gru 2017, 08:32 przez SP 4 Lubań

Dobra pogoda i wszystkie kolory jesieni przywitały wszystkich uczestników Lubańskiego Biegowiska, 21 października w sobotę w parku na Kamiennej Górze.

Organizator, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu, w tym roku oprócz głównego biegu na 10 km i marszu z kijkami na 5 km, zaproponował także biegi dla dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych i na różnym dystansie.

Trasa dla młodszych uczestników Biegowiska prowadziła przez alejki w parku na dystansie 600, 800 i 1000 m.

Tuż przed godziną 10.00 otwarcia imprezy dla dzieci i młodzieży oraz licznie zgromadzonym Rodzicom i towarzyszącym dzieciom opiekunom dokonali zastępca Burmistrza m. Lubań Mariusz Tomiczek oraz Dyrektor MOSiR w Lubaniu. Dzieci i młodzież brała udział w biegach bez ponoszenia opłaty startowej, a na pewno niespodzianką był przygotowany pakiet startowy dla każdego uczestnika z małymi upominkami oraz medal za ukończenie biegu. Pierwsza szóstka została nagrodzona dyplomami oraz statuetkami za miejsca I-III.

Pan Mariusz Tomiczek stał się też głównym sędzią startowym całych zawodów.

Wyniki zawodów dzieci i młodzieży :

I.            600 m dziewczynek 2007/2008 i młodsze : 16 startujących;

1.       Semeniuk Oliwia              SP 4 Lubań

2.       Burzyńska Wiktoria         SP Platerówka

3.       Burzyńska Patrycja         SP Platerówka

4.       Lenets Polina                SP 4 Lubań

5.       Porębska Natalia

6.       Wieczorek Natalia           SP4 Lubań

II.            600 m chłopców 2007/2008 i młodsi : 27 startujących;

1.       Rosada Bartosz                 SP 4 Lubań

2.       Hormański Hubert          SP 4 Lubań

3.       Bukiewicz Piotr

4.       Zajączkowski Szymon    SP 1 Lubań

5.       Chorostowski Antoni

6.       Burniak Michał                 SP 1 Lubań

I.            800 m dziewczynki 2005/2006 : 8 zawodniczek;

1.       Klatka Anna                       SP 4  Lubań

2.       Porębska Patrycja          

3.       Szczepaniak Klaudia       SP 4 Lubań

4.       Sielicka Karolina            SP 4 Lubań

5.       Urbańska Diana

6.       Matysiak Magdalena     SP 4 Lubań

II.            1000 m chłopców 2005/2006 : 5 zawodników;

1.       Krajewski Mateusz

2.       Chorzępa Wojtek            Olsza Olszyna

3.       Piwowarski Kacper         SP 1 Lubań

4.       Caban Bartosz                  SP 1 Lubań

5.       Robakowski Konrad

III.            1000 m dziewcząt 2003/2004 : 4 zawodniczki;

1.       Popiel Kaja         Olsza Olszyna

2.       Chorostowska Zofia

3.       Sudomlak Kinga               SP Siekierczyn

4.       Kurpisz Angelika              SP 4 Lubań

I.            1500 m chłopców 2003/2004 : 7 zawodników;

1.       Franczak Mateusz           Olsza Olszyna

2.       Silwanowicz Bartek       

3.       Kukułka Szymon              SP 4 Lubań

4.       Chorzępa Paweł              Olsza Olszyna

5.       Cieszewski Szymon       

6.       Kwiatkowski Adam         SP 4 Lubań

W biegach dzieci i młodzieży wzięło udział łącznie 74 uczestników.

Do zobaczenia za rok.

 

Paweł Książek

Comments