Konkursy 2017/18‎ > ‎

Szkolny konkurs czytelniczy pt. „W świecie Cwaniaczka”

opublikowane: 26 maj 2018, 05:31 przez SP 4 Lubań
23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich odbył się szkolny konkurs czytelniczy pt. „ W świecie Cwaniaczka”  na podstawie serii książek „Dziennik cwaniaczka” autorstwa Jeffa Kinney’a.

Do konkursu zgłosiło się 17 uczniów z klas III – V.  Zwycięzcą został Michał Dziedzic z klasy III a, który jako jedyny zdobył maksymalną liczbę 10 punktów.  Michał jest nie tylko pasjonatem czytania książek, ale także zapalonym sportowcem i w nagrodę za zajęcie I miejsca otrzymał  album „Gwiazdy futbolu”.

II miejsce ex aequo zdobyli uczniowie klasy Vc: Wojciech Smyczek, Zuzanna Słowińska, Damian Kostrzewiński oraz uczeń klasy IV a Michał Torbicz.  Uczniowie w nagrodę otrzymali najnowsze części „Dziennika cwaniaczka”.

III miejsce ex aequo zdobyli: Nadia Duszyńska i Korneliusz Guła z klasy III b oraz Oliwier Bibier i Hubert Hormański z klasy IV a. Nagrodą dla nich były książki z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Zachęcamy wszystkich uczniów do chwalenia się faktem czytania książek poprzez udział
w konkursach czytelniczych organizowanych przez bibliotekę szkolną i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Red. W.Paszkowska

fotografie