Kronika 2014/15‎ > ‎

01.12.2014r. podczas zajęć koła polonistycznego odbyły się NIEURODZINY

opublikowane: 2 gru 2014, 09:02 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 3 gru 2014, 08:33 ]


Dzisiaj  podczas  zajęć kola polonistycznego urządziliśmy sobie„Nieurodziny”.

Do organizacji tego spotkania zainspirował nas  spektakl pt. „Alicja w krainie dziwów”, który widzieliśmy podczas jednej z wizyt w jeleniogórskim Teatrze im. C. K. Norwida .

             Od dawna chcieliśmy urządzić „Nieurodziny”. Bardzo się nam spodobały, gdyż są one odwrotnością urodzin ,a co najważniejsze mogą odbywać się codziennie.. Na początku naszych „Nieurodzin” składaliśmy sobie oryginalne życzenia. Następnie  zaparzyliśmy herbatę, zasiedliśmy do stołu i zajadaliśmy  się pysznymi ciastami, ciasteczkami i paluszkami. Podczas biesiady rozmawialiśmy o zasadach savoir vivru, czyli zasad kulturalnego zachowania podczas przyjęć, bo po to m. in. też zorganizowaliśmy   nasze spotkanie .

       Po poczęstunku nasza pani rozdała nam cytaty z książki autorstwa L. Carrolla „Alicja w krainie czarów”. Każdy z nas czytał wybrany dialogowy fragment i  wyszła nam z tego naprawdę śmieszna i dziwna rozmowa.  Szybko zauważyliśmy, że  czas i przestrzeń po drugiej stronie lustra biegną odmiennie niż w normalnym świecie. Alicja napotyka dziwne stworzenia, zaś każde z nich mówi do niej posługując się odmienną od innych, swą ulubioną grą językową.  Literacki świat na opak zrobił na nas spore wrażenie.

    Nie zapomnę tego wydarzenia do końca życia. Było wspaniale.  

      Wiem też, że warto bywać w teatrze , czytać  książki i dyskutować na ich  temat, szczególnie w tak nietypowy sposób.

 

                                                                                                  Dorota Dominików kl, VIc


Comments