Kronika 2014/15‎ > ‎

12 września 2014 r. po raz pierwszy świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dobrego Słowa

opublikowane: 14 wrz 2014, 10:58 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 16 wrz 2014, 09:25 ]

Osoby wchodzące w progi naszej szkoły witały uczennice z koszami różnobarwnych motyli , do których załączone zostały  karteczki z  różnorodnymi pozytywnymi komentarzami na miły początek dnia, np. „ Jesteś wyjątkowy”,  „ To będzie Twój dobry dzień” ,” Z Tobą jest przyjemnie !” „Jesteś wspaniałym przyjacielem !” „Promiennych chwil !” itp. Karteczki wywoływały ogromne uśmiechy na twarzach wchodzących dzieci i odprowadzających je rodziców, wprowadzając ich w bajeczny klimat tego wyjątkowego dnia.

A był to dopiero początek, ponieważ już w korytarzu wzrok wchodzących przyciągały wspaniałe dekoracje złożone z różnobarwnych motyli, uczniowie ubrani się w żółte stroje przyozdobione małymi i dużymi  motylami- w zależności od fantazji :)  Nasze Panie Dyrektorki  przebrane  za bajkowe wróżki – wróżki opiekunki dobrych słów, zasiadły na motylich tronach wśród unoszących się w powietrzu baniek mydlanych i  rozdawały szlachetne słowa, a  każdemu kto posługiwał się ładnymi słowami, ofiarowały  cukierki .

Ktoś mógłby zapytać „Po co to wszystko?” Otóż głęboko wierzymy w moc dobrego słowa , pozytywnej komunikacji z innymi ludźmi. A gdzie, jeśli nie w szkole dzieci uczą się wzorców zachowań? Chcemy, aby nasze dzieci rozumiały, jak wiele zależy od tego, co i jak mówimy. Jak ważne jest posługiwanie się dobrymi słowami w codziennej rzeczywistości ,jak mogą one rozbudzać nadzieję i tworzyć klimat przyjaźni i współdziałania.
Jeden dzień to dopiero początek, kropla w morzu potrzeb, ale dał nam wszystkim dużo frajdy, radości i pozytywnej energii.

red. Joanna Bernacka i Beata Baczyńska - Smyczek

Oto kilka wypowiedzi, których udzielili uczniowie naszej szkoły uczestniczkom koła polonistycznego z kl. IVc Nadii Wilbik i Patrycji Kamudzie :

- Co myślisz o Dniu Dobrego Słowa ?

- To jest fantastyczny pomysł z tym Dniem Dobrego Słowa ,atmosfera jest wspaniała wszyscy są dla siebie mili i świetnie się przebrali .

Iga 3 a

-  Co Ci się najbardziej podoba Dniu Dobrego Słowa ?

- To , że wszyscy są dla siebie bardzo mili, podobają mi się również stroje koleżanek i kolegów.

Patrycja 4a

- Co Ci się podoba w Dniu Dobrego Słowa ?

- Dobre Słowa- to świetna sprawa powiedzieć komuś coś miłego.                                                                                                                                                                                   Ola I f

-Komu przekażesz swojego motylka ?

- Mojej koleżance .

Milena I b

- Podoba Ci  się Dzień Dobrego Słowa ?

- Bardzo mi się podoba .

- Trudno  było Ci się  ubrać na żółto?

- Nie. Bardzo przyjemnie jest się  ubrać  w całości  na żółto.

Hania 2 b

- Jak się Pani podoba Dzień Dobrego Słowa ?

- Bardzo ,wszyscy są dla siebie tacy mili .

Wychowawczyni Id

Już dziś czekamy na kolejny Dzień Dobrego Słowa w naszej szkole!!!

Do 13 październikaJ

Z pozdrowieniami