Kronika 2014/15‎ > ‎

A do naszej szkoły przyszła WIOSNA – piękna i radosna….

opublikowane: 24 mar 2015, 12:53 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 28 mar 2015, 10:19 ]
   20 marca  uczniowie  Szkoły Podstawowej nr4 w Lubaniu celebrowali  nadejście wiosny, żegnając jednocześnie zimę własnoręcznie wykonanymi Marzannami i transparentami z hasłami opiewającymi nadejście wiosny, z którymi przemaszerowali ulicami Lubania kolorowym korowodem na czele którego stała Pani Dyrektor,  Pani Wicedyrektor oraz Pani pedagog przebrane za wiosnę  w kolorowych   sukniach i fantazyjnych kapeluszach. Uczniowie i nauczyciele również się przebrali się dodatkowo za postaci z bajek i filmów, lub też wiosennie - kwiatowo i kolorowo. Towarzyszyły nam  dzikie dźwięki, werbli, tam – tamów, piszczałek, okrzyków, które wyrażać miały naszą radość z rychłego nadejścia wiosny.

A teraz przejdźmy do szczegółów:

Przez wiele dni wcześniej szykowaliśmy się do tego święta – każda klasa ( IV – VI ) przygotowała własną Marzannę, oraz hasło związane z pożegnaniem zimy i  przywitaniem wiosny. Zarówno Marzanny, jak i hasła wzięły udział w międzyklasowym konkursie w którym wybrane zostały najciekawsze, najbardziej kreatywne pomysły. Przy ocenie  wiosennej kukły jurorzy brali pod uwagę dobór materiałów, precyzję, samodzielność wykonanej pracy, pomysłowość. Przy ocenie haseł znaczenie miały zastosowane rymy, optymistyczna, radosna treść, długość , zgodność z tematem, widoczność na transparencie.

Uczniowie klas młodszych przygotowali wiosenne kwiaty, które  rozdawali mieszkańcom Lubania w trakcie wiosennego spaceru. Przygotowywali również samodzielnie wiosenne kanapki i sałatki, które stanowiły zdrowe, wiosenne śniadanie.

Ponieważ 20 kwietnia był również dniem częściowego zaćmienia Słońca, uczniowie klas  I-III, zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt , obserwowali to ciekawe, astronomiczne wydarzenie pod opieką swoich wychowawców.

Świąteczny klimat tego dnia podkreślała płynąca z głośników  radosna muzyka oraz spacerująca po korytarzach szkoły Pani Wiosna -rozdająca przebranym wiosennie uczniom cukierki.

Zwieńczeniem obchodów tego dnia było wspólne odtańczenie tańca integracyjnego na boisku szkolnym oraz wręczenie zwycięzcom dyplomów za najlepszą Marzannę i transparent z hasłem.

Zrealizowaliśmy  przy organizacji tego święta następujące cele:

• rozbudzanie zainteresowań ludowymi zwyczajami i ich kultywowanie,
  • szerzenie zdrowej rywalizacji i promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego
  •  wdrażanie do optymistycznego  i pogodnego spojrzenia na otaczający nas świat.

To był naprawdę udany dzień!

red. Joanna Bernacka