Kronika 2014/15‎ > ‎

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

opublikowane: 19 paź 2014, 07:43 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 20 lis 2014, 10:24 ]
14 października to Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Oświaty potocznie zwany Dniem Nauczyciela.

W rzeczywistości jest to dzień, w którym uczniowie mogą wyrazić wdzięczność nauczycielom za ich trud wkładany w wychowanie i kształcenie młodzieży. W naszej szkole to święto w dn. 14.10.2014r.  obchodzono bardzo uroczyście. W sali gimnastycznej zebrali się nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi.

Akademię przygotowały: klasa IIIc oraz uczniowie z klasy VIb i VIc pod opieką pani Marioli Grzesińskiej oraz Anny Szwałko.

Część oficjalna rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektora Szkoły – Marzeny Tomczyk, która złożyła serdeczne podziękowania i życzenia zebranym gościom.

Następnie głos zabrał Przedstawiciel Rady Rodziców pan        . Swoją przemowę uwieńczył życzeniami, aby społeczność szkolną cechowała współpraca, dzięki której możliwe będzie osiąganie celów stojących przed dzisiejszą szkoła. Złożył także podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie dzieci i młodzieży.

Po części oficjalnej nastąpił program artystyczny. Poprzez słowo, śpiew i taniec uczniowie wyrazili wdzięczność wszystkim nauczycielom. Dzięki żartobliwym tekstom wierszy i piosenek oraz parodii "Chorego kotka" mogliśmy spojrzeć na szkołę z „przymrużeniem oka”. Program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły stanowił niewątpliwie najpiękniejszy bukiet życzeń dla nauczycieli, pedagogów, pracowników oświaty. U wielu wywołał serdeczny śmiech i łezkę wzruszenia.