Kronika 2014/15‎ > ‎

Bajkowa Kraina

opublikowane: 21 maj 2015, 09:47 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 6 cze 2015, 10:22 ]
Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu mieli okazję wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaniu. Zajęcia te były podróżą do Krainy Bajki, podczas których "weszliśmy" do tej magicznej krainy i troszkę w niej „pomieszkaliśmy”.

W sposób aktywny i z uśmiechami na twarzach podróżowaliśmy po różnych mniej i bardziej znanych nam bajkach tj. np. Kopciuszek, Piękna i Besta, Pocahontaz, Kubuś Puchatek, Czerwony Kapturek, poznając ich magiczny świat. Dzięki elementom dramy mieliśmy okazję wcielić się w role lubianych przez nas postaci i choć przez chwile poczuć się jak Kopciuszek, czy Besta i Pinokio.

Bajka w życiu dziecka w wieku szkolnym i przedszkolnym odgrywa ogromną rolę. Magia ułatwia dzieciom zrozumienie skutków zdarzeń i daje wsparcie. Szczęśliwe zakończenie zapewnia maluchom obniżenie poziomu lęku, radość i optymizm. Dzieci zaczynają wyjaśniać sobie świat w sposób bardziej racjonalny. Próbują oceniać postacie oraz zastanawiać się nad ich zachowaniem. Baśnie rozwijają więc świadomość, refleksyjność, wyobraźnię, wzbogacając przy tym mowę. Dlatego czytajmy swoim dzieciom jak najwięcej i jak najczęściej wprowadzajmy je do tego magicznego, pięknego świata.

Dziękujemy Pani Sylwii za zaproszenie i fantastyczną zabawę.

Autor: Marta Palczewska