Kronika 2014/15‎ > ‎

Bezpieczne ferie

opublikowane: 16 sty 2015, 10:00 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 19 sty 2015, 04:49 ]
19 stycznia 2015 r. rozpoczęły się ferie zimowe. Jest to ulubiony czas wszystkich uczniów, gdyż mogą wtedy odpocząć od nauki i dotychczasowych szkolnych obowiązków. Zimowe szaleństwa na stokach czy lodowiskach mogą wywoływać niepokój rodziców o bezpieczeństwo swoich pociech.
Dzieci z lubańskiej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu przygotowały apel pt. „Bezpieczne ferie zimowe”, który odbył się 14 stycznia. Uczniowie w ramach zajęć świetlicowych zaprezentowali program artystyczny dotyczący bezpiecznego zachowania

się podczas zimowego wypoczynku. Dzieci wcieliły się w rolę nauczycieli, uczniów oraz policjanta. Mali artyści przestrzegali swoich kolegów i koleżanek przed niebezpieczeństwami, które mogą nas spotkać w czasie ferii. Radzili także, jak uniknąć sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Przypomnieli również wszystkie ważne telefony alarmowe. Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała Pani nadkomisarz Dagmara Hołod z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, która rozmawiała z uczniami na temat bezpiecznych zachowań w trakcie zimowych dni, ostrożności w czasie zabaw na śniegu oraz unikania różnego rodzaju zagrożeń.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie naszej szkoły będą wiedzieli jak bezpiecznie spędzić zimowy wypoczynek.

red. Katarzyna Zajdel