Kronika 2014/15‎ > ‎

Być kobietą, być kobietą…

opublikowane: 12 mar 2015, 11:42 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 24 mar 2015, 13:51 ]
Być kobietą, być kobietą…….. Takimi słowami  piosenki  przywitaliśmy miłą widownię 6 marca 2015 r. na programie artystycznym z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Na salę gimnastyczną przybyli uczniowie klas I , II i III wraz z wychowawcami. Zaszczycili nas również swoją obecnością niektórzy rodzice uczniów. A w programie poruszyliśmy różne wątki dotyczące życia kobiet na całym świecie. Pewien filozof z Chin  rzekł, że „Kobieta nie ma duszy”, inny mężczyzna z dalekiego kontynentu przekonywał nas,  iż „Bramy raju zamknięte są dla kobiet”. Pewien góral opowiedział nam, że kobietę  stworzył Bóg z psiego ogona, a czarnoskóry mężczyzna stwierdził, że praca wzmacnia kobiety, a osłabia mężczyzn. W tej żartobliwej formie chłopcy z klasy III a próbowali przekonać widownię, że mężczyźni są ważniejsi na świecie. Widownia wybuchała śmiechem, nie dając wiary słowom chłopców. A gdy do głosu doszły dziewczynki, dowiedzieliśmy się, że są dumne z osiągnięć kobiet: politycznych, naukowych i towarzyskich. Na koniec wszystkie panie duże i małe otrzymały życzenia od chłopców i symboliczne kwiatki. Program uświetniały piosenki w wykonaniu szkolnego koła wokalnego. W wykonaniu uczniów z klas III- VI usłyszeliśmy popularne piosenki, a do śpiewania włączyła się duża część miłej widowni. Szczególnie spodobała się piosenka „O mnie się nie martw” znana z telewizyjnego serialu. W dalszej części dnia odbyły się wybory szkolnej miss, podczas których również z powodzeniem występował szkolny zespół wokalny. Z uśmiechami i w radosnym nastroju zakończyliśmy prezentacje i był to początek miłego dnia pełnego życzeń, ukłonów i serdeczności.

Dziękujemy za mile spędzony wspólnie czas: pani Katarzyna Wergieluk, uczniowie klasy III a oraz członkowie koła wokalnego klas III - VI

Wybory szkolnej miss: