Kronika 2014/15‎ > ‎

Dlaczego 6a lubi czytać lektury…

opublikowane: 30 kwi 2015, 09:54 przez SP 4 Lubań

      W dniach 16 i 17 kwietnia klasa 6a prezentowała efekty prac warsztatowych  związanych z treścią lektury Daniela Defoe pt.” Robinson Crusoe”, dzięki fantazji i zdolnościom organizacyjnym naszych koleżanek i kolegów odwiedziliśmy m. in. restauracje, hotele, warsztaty przetrwania…a wszystko to na bezludnej wyspie… inspirowane przygodami  Robinsona Crusoe- bohatera książki Daniela Defoe  o takim samum tytule.

    Wystąpiło sześć grup, pierwsza z nich zaprezentowała ofertę  Biura Podróży "Dynastia", jego twórcy zaproponowali nam transport, wycieczkę po wyspie i nocleg w sześciogwiazdkowym hotelu. Całość przypominała krótką reklamę telewizyjną.

 Kolejną scenkę pokazały osoby pracujące w restauracji hotelowej po nazwą "Jadalnia w Tropikach". W tej eleganckiej jadłodajni mieliśmy okazję raczyć się daniami zrobionymi ze składników, których Robinson miał po dostatkiem w trakcie swojego pobytu na wyspie, a dodatkową atrakcją  po  posiłku  było spotkanie z  Robinsonem, który z radością opowiedział swoje przygody od deski do deski. Kolejna grupa zaprosiła nas również do restauracji, jednakże  bardzo  wyjątkowej ,w której specjałem było mleko kozie, gdyż z treści książki wynikało ,że było ulubionym napojem głównego bohatera. Następnie mogliśmy wcielić się w rolę  rozbitków biorąc udział w warsztatach przetrwania, sam pan Robinson i jego przyjaciel Piętaszek uczyli nas   jak rozpalić ogień, strzelać z łuku oraz  w jaki sposób bronić się przed Kanibalami. Kolejnym punktem do zwiedzenia na naszej wyspie było Zoo, w którym mogliśmy podziwiać kolorowe papugi, kozice, zwiedzić oryginalną jaskinię naszego dzielnego rozbitka. Dodatkowymi atrakcjami na terenie Zoo była nauka wspinaczki po palmach, dojenie kóz i nurkowanie wspólnie z egzotycznymi rybami. Ostatnia z grup zaproponowała odpoczynek i relaks   sześciogwiazdkowym hotelu "Island". Kurort był wyposażony w basen, SPA, kort tenisowy, salę gimnastyczną i baletową oraz darmowy Internet, dodatkiem do prezentacji była ulotka z cytatami z lektury promująca wyspę Robinsona.

    Każda prezentacja była inna, niezwykle oryginalna ,a  mimo to całość tworzyła atmosferę wielkiej,  ciekawej wyspy, takie wrażenie otrzymaliśmy , ponieważ  współpracowaliśmy ze sobą np. jako właściciele hotelu przyjmowaliśmy gości z biura podróży.  Nasza pani polonistka była zachwycona naszą kreatywnością, powiedziała, że jesteśmy twórczy, a takie wyróżnienie w ustach naszej pani to wielka gratka!!!

 Oczywiście musimy wciąż  popracować nad częstotliwością  używania  języka potocznego, który jeszcze w  niewielkim stopniu gości w naszych ustach i uważać na  błędy ortograficzne , bo lubią wskoczyć np. na  plakat.. Śmiało jednak mogę powiedzieć ,że klasa 6a pokazała się z  najlepszej strony! W ostatnim zdaniu powiem- lubimy czytać lektury, bo  w ciekawy sposób je analizujemy.:)

 

 

                                                                          Red.   Martyna Mazur 6a

Comments